Ana sayfa AFYONKARAHİSAR MHP’NİN ZAYIF HALKASI

MHP’NİN ZAYIF HALKASI

101
0

AK Partinin 2. zayıf halkası olduğunu yazmıştık.

Sıra elbette MHP ve CHP’de

Bugün MHP’nin zayıf halkalarını ya da

Zayıf yanlarını ele alalım.

MHP’den milletvekili seçilin

Daha sonra Bakanlık koltuğuna oturan Abdulkadir Akçan

Yeniden listeye giremeyince sırra kadem bastı.

Oysa ona yakışan, yıllardır milletvekilliği yaptığı

Hatta bakanlık koltuğuna oturduğu partisine küsüp

Bir kenara çekilmek yerine Afyonkarahisar’da seçim çalışmasını yürüten

Vekil adaylarına yardımcı olup onlara taktikler verse

Bazı ziyaretleri birlikte yapsalar MHP Afyonkarahisar’da birden fazla vekil çıkarma şansını yakalar. Ama öyle olmadı, o nedenle de MHP’nin yerelde en zayıf yanı olarak dikkat çekiyor.

Ulusal bazda ise AK Parti tüm planlarını MHP’nin baraj altı kalmasına göre yapmış durumda. Onun içinde her imkanı değerlendiriyor. Özellikle MHP üst düzey yöneticilerin pembe dizi haline gelen kasetleri partiyi sıkıntıya soktu. Bu her yerde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da elbette tepki çekmiştir. O görüntülerde yer alanları hiç kimsenin savunmaya hakkı yok. Utanç verici bir durum. Ancak Türk siyasetinde aptalca bir alışkanlık haline gelmeye başlanan bu kaset olayı çirkinleşmeye başladı. Önce Deniz Baykal, Sonra MHP için hazırlanan, ne zaman, nerede, nasıl ve ne amaçla kayıt altına alındıkları belli olmayan bu kasetler seçimlere sayılı günler kala ortaya çıkması aslında ters tepkide yarata bilir. Seçime yönelik kaset siyaseti Türkiye siyasetine zarar verir. Kısa vadede birilerine yarar sağlasa da, bir gün başkaları da sizin kasetlerini servise verir.

MHP’nin şu anda en büyük zafı bu kaset görüntüleri. Daha başka kasetlerinde olduğundan bahsediliyor. Ama artık bunlar pirim yapmamaya başladı.

MHP’nin bir başka zayıf yanı ise bana göre il yönetiminin biraz zayıf kalması. Başta Kemalettin Yılmaz, Öncül Kazancı ve Kadir Çalışıcı başta olmak üzer etkin çalışmaları MHP’ye ikinci vekilliğe doğru sürüklüyor.

Önümüzde tam bir ay var. Çalışmalar bundan sonra daha hızlı bir şekilde olacak. Artık kaybedilecek bir dakikanın bile olmadı günlerdeyiz.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu 20’sinde geliyor

Afyonkarahisar MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi de bekliyor.

Her ne kadar daha bir ay kadar önce gelmiş olsa da, onu saymayız

Bir meydan mitingi için bekliyoruz diyorlar. Partiler illerdeki gücünü meydan mitinglerin de topladıkları kalabalıklarla ispatlamaya çalışıyor. Her ne kadar taşıma kalabalıklar olsa da

Yarın CHP yazısında görüşmek üzere

KRAL MİDAS    13 Mayıs 2011

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz