Ana sayfa AFYONKARAHİSAR MHP ve Devlet Bahçeli

MHP ve Devlet Bahçeli

94
0

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli 1-2 Nisan tarihlerinde Afyonkarahisar’da oldu. Genel Başkan 2 güne tam 14 ilçe ve belde ziyareti ve mini miting ile birde iş adamları ile toplantı olmak üzere 15 etkinlik sığdırdı. 1 Nisan Cuma günü MHP Lideri Bahçeli’nin neredeyse tüm programında bulundum. Neredeyse diyorum, Emirdağ girişinde karşılayıp tam 7 programında vardık. Ancak otelde yapılan iş adamları ile olan programa MHP İl yönetiminde bulunan bazı şahısların Ankara basını içeri Afyonkarahisar basını dışarı uygulama aptallığı yüzünden o andan itibaren takipten vazgeçtik. Üstelik bir günde tam 7 kez adım adım her durağı, her beldeyi anında afyonhaber’den yazmamıza rağmen. Neyse seçimde kaç kez Ankara basını Afyonkarahsiar’da göreceklerse.

Yapılan haberlerin yorumlarında bazı taraflı okurlarımız Bolvadin’de 1.500 kişi vardı, coşku yoktu, şurada bu kadar vardı, böyle miting mi olur gibi sorular sormuşlar. Yani MHP’nin Afyonkarahisar’da zayıfladığını göstermeye çalışmışlar.

Bu büyük bir yanılgı. Tam tersi ne kadar güçlü olduğunu gösterir.

Devlet Bahçeli’de başkaları gibi valilik önüne binlerce kişiyi toplayın, köylerden, beldelerden, ilçelerden, hatta çevre il ve ilçelerden kalabalık getirin diye bilirdi. Demedi. Kendisi bizzat seçmenin, halkın doğduğu, doyduğu, oy kullandığı yere giderek bazen beş yüz kişiye bazen de üç bin kişiye konuştu. Ortalama 1250, bin iki yüz elli kişiye konuştu. Bahçelinin ziyaret ettiği 14 ilçe ve belde olduğuna göre, taşıma yapıp hepsini bir meydana toplamaya kalksalardı 17.500 kişi ederdi.

Valilik önündeki meydan yetmezdi. Yani kimse kimseyi bir yerden başka yere taşımadan. Gidilen yerdeki gerçek seçmene ulaşıldı. MHP’nin Afyonkarahisar’da zayıfladığını düşünenler, zayıflayan il teşkilatına rağmen ne kadar güçlü ve iddialı olduğu ortada.

MHP İl Yönetiminin halkla ilişkileri nasıl bilmiyorum ama basınla çok iyi olmadığını çok kolaylıkla söyleye bilirim. Medya ile ilişkiler hala eski yöntemlerle yapılıyor. Partinin en vasat adamı basına tahsis ediliyor. O da “Çingeneye beylik vermişler önce babasını asmış” ata sözü misali bir anda kendi kurallarını ve hükmünü sürmeye çalışıyor. Elbette bazı yeni muhabir arkadaşlar üzerinde işe yaradığı olabilir, ama seçim ortamında bu size ters teper haberiniz ola. Her şeye rağmen yukarıdaki rakamları “O” birkaç akıl fukarası yöneticiye kızıp toplasan beş bin kişi yoktu yazılsa nasıl temizleyecektiniz pirincin taşını.

MHP İl Yönetimi lütfen şu seçim ortamında biraz aklı başında bir adamı basınla ilişkilere ayırın. Doğru ve zamanında bilgi akışını sağlayın.

Yoksa her zaman anlayışlı ve hoşgörülü olunamaya bilinir.

Seçim ortamında böyle bir yanlışa düşmek belki bazı kişilere zararı olmaz ama MHP yara alır. Eğer kişisel egolarınız partinin önünde değilse biraz akıl fikir.

KRAL MİDAS 4 Nisan 2011

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz