Ana sayfa DÜĞÜN Mesut Akusta evlendi

Mesut Akusta evlendi

0

Sinema ve televizyonun kötü adamı Mesut Akusta Şafak Özbir ile dünya evine girdi.

Annesi Afyon’lu olan Mesut Akusta Ortaokulu Afyon’da okudu. Düğüne Afyon’dan iğne oyası sanatçısı Ayşegü Tüpek ile anne ve babası katıldı.

Karagül dizisinde Kendal Ağa karakterini canlandıran Mesut Akusta, Esra Erol’un görümcesi Şafak Özbir ile dünya evine girdi. Sunduğu evlilik programıyla bugüne kadar 300’ün üzerinde kişiyi evlendiren Esra Erol, görümcesi Şafak Özbir’i de evlendirdi. Eşi İdris Özbir ile birlikte tanıştırdığı, Mesut Akusta ve Şafak Özbir çifti, gerçekleşen düğün töreni ile Limak Eurasia Hotel’de dünya evine girdi. ‘Karagül’ dizisinde ‘Kendal’ rolüne hayat veren ünlü oyuncu Mesut Akusta, Şafak Özbir ile 2014 yılında nişanlanmıştı.

Düğünün Afyonlu konukları
Ünü sanatçı Mesut Akusta’nın İstanbul’da yapılan muhteşem düğününe Afyon’dan sadece Ayşegül Tüplek, annesi Fahriye ve Babası Yusuf İşlek katıldı. Ayşegül Tüpek’in halasının oğlu olan Mesut Aksuta’nın hiçbir yerde olmayan öze fotoğrafları ilk kez Cafeife’de yayınlanıyor. Fotoğraflar Ayşegül Tüplek’in objektifinden.

MESUT AKUSTA BİYOGRAFİSİ
Mesut Akusta, 22 Şubat 1964 tarihinde Konya, Sarayönü, Gözlü beldesinde doğmuştur. Babası Ali Akusta devlet tarım ve hayvan üretme çiftliğinde teknisyen idi. İlkokulu orada bitirdi. Babası emekli olunca annesinin memleketi Ayfon’a gittiler. 1976 yılında ortaokula Afyon’da gitti. Babası vefat edince 1985 yılında Ankara’ya gitti.
Ankara’da halk eğitim merkezlerindeki kurslara gitti. Teknik ressamlık kursunu bitirdi. Sertifikayı almaya gittiği gün tiyatro kurslarına gözü takıldı. O kursa da katılmaya karar verdi. 1985 yılında kendi imkanlarıyla Ankara’da tiyatro yapmaya başladı. 6 yılı çocuk tiyatrosu olmak üzere 1992 yılına kadar Ankara’da tiyatro yaptı. Birçok sinema filmi ve dizi filimde oynadı. En son FOX Tv’de yayınlanan Karagül dizisinde Kendal Ağa rolünde oynadı. Dizi final yapınca kendini nikah masasında buldu.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz