Ana sayfa YAŞAM Memnuniyetin adı Kütahya Porselen

Memnuniyetin adı Kütahya Porselen

0

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilen Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü’nü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıkloğlu’ndan aldı.

Dünyanın en büyük porselen üreticisi Kütahya Porselen, 21.Geleneksel Tüketici Ödülleri kapsamında, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ”Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü”nü almaya hak kazandı. Tüketicilerin ekonomik çıkarlarını gözeterek yaptığı çalışmalar ile bilinen, özellikle porselen ürünler içerisinde sağlığa zararlı maddeler hakkında bilgilendirmeler yapan Kütahya Porselen, üçüncü kez bu ödüle layık görüldü.

Ödül törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve çok sayıda konuk katıldı. Ödül töreninde konuşma yapan Sema Güral Sürmeli, “Bakanım, değerli konuklarımız öncelikle Kütahya Porselen’i bu ödüle layık gördüğünüz için çok teşekkür ediyorum. Bu ödülü sayın başkanımızın elinden almak benim için çok büyük bir şereftir. Kütahya’da üretim yapıyoruz. Türkiye için çalışıyoruz ancak global marka olma yolunda da çok ciddi adımlarla yol alıyoruz. Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü’nü 3’üncü kez almaktan çok büyük gurur duyuyoruz’’ dedi.

Tüketici memnuniyetini firma politikası olarak benimseyen Kütahya Porselen, 2017 yılı içerisinde toplam 29 şehirde müşteri memnuniyeti algılama çalışmaları yaptı. Garanti kapsamında olmayan porselen ürünlere uygulanan 10 yıl değiştirme garantisi ve kırılan ürünler için internet sitesine konulan kırık parça bildirim formları ile Kütahya Porselen; tüketicilere, tüketici mevzuatında yer alan haklardan daha ileri haklar tanıyor.