Ana sayfa EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ Kütahya’nın iyilik melekleri

Kütahya’nın iyilik melekleri

0

KütahyaSosyal Yardımlaşma ve Kültür Bayanlar Kurlu üyeleri geliri şehit aileleri ve köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere gidecek bir gece düzenlediler.

Kütahya Sosyal Yardım ve Kültür Vakfının Bayanlar Kurulu, düzenlediği yemekli eğlence programından sağladığı gelirle, köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım sağladı.

Gülümser Hatun Termal Tesislerinde düzenlenen müzikli eğlence yemeğinde, Protokol eşleri ve 170 Kütahyalı bayan nezih bir ortam içinde gönüllerince eğlendiler.

Vakıf Yetkilileri, konuya ilişkin olarak şu görüşlere yer verdi, “Vakfımız Yönetim Kurulu ve Bayanlar Kurulu 12 ay aktif çalışan bir yardım kuruluşudur. Ege bölgesinde örnek çalışmalar yapmaktadır. Dışarıdan yardım toplamadan kendi öz kaynakları ve düzenlediği etkinliklerden elde edilen gelirlerle 100 Üniversite öğrencisine burs, tüm şehitlerimizin ailelerine, merkez ve köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere giyecek ve ders malzemeleri sağlanması, muharip gazilerimizin aileleri, sakatlar ve körler derneği, mülteciler, muhtaçlara erzak ve yemek yardımı, kitap kampanyaları, deprem vb felaketlere uğrayan bölgelere Cumhurbaşkanlığınca açılan kampanyalara parasal katkıda bulunmak, muhtaç annelere ve çocuklara gıda, ilaç giyecek yardımları gibi geniş kapsamlı destekler ve katkılarda bulunmaktadır” denildi.

Vakıf Bayanlar Kurulu eğlence yemeği etkinliğine Kütahya Valisinin eşi Neşe Toraman, Hava Er Eğitim Tugay Komutanının eşi Nuray Gündüz, İl Emniyet Müdürünün eşi Birgül Çevik, Vakıf Bayanlar Kurulu Başkanı Yıldız Güral, Vakıf Bayanlar Kurulu 2.Başkanı Zeliha Tunçoğlu ve TOBB Kadın girişimciler Kurulu Başkanı Aylin Girgin’le birlikte Kütahyalı doktorlar, öğretmenler ve çeşitli kesimlerden 170 bayan konuk katıldı. Müzisyen Muammer Akyol ve Grubunun müzikleri eşliğinde konuk bayanlar nezih bir oram içinde gönüllerince eğlendiler. Konuklar Vakıf Yöneticilerine teşekkürlerini sundular.