Ana sayfa YAŞAM Kütahyalı kuaförler kahvaltıda buluştu

Kütahyalı kuaförler kahvaltıda buluştu

0

Kütahya Berberler ve Kuaförler Odasının Mr. TOM’s Coffee’de düzenlediği kahvaltıya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Oda Başkanı Mehmet Çaltı, Esnaf Odası Başkanı İbrahim Yiğit, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Enver Erdoğan,Sanayi ve Ticaret İl Müdürü İsmail Hakkı Uygun, Meslek Eğitim Müdürü İzzet Tarhan, Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Fethi Özkara ve yaklaşık 250 berber ve kuaför katıldı.

Mr. Tom’s Coffee’nin ev sahipliğinde yapılan kahvaltıya ilgi beklenenden fazla oldu. Oda Başkanı Mehmet Çaltı’nın açılış konuşmasıyla başlayan kahvaltıda mesleki sorunlar dile getirildi. Oda Başkanı Çaltı, “Dünyanın en eski mesleklerinden birini icra eden tüm meslektaşlarıma katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Kahvaltımıza katılan misafirlerimiz ve aynı zamanda müşterimiz olan konuklarımız da hoş geldiler” dedi.

Mehmet Çaltı konuşmasını şöyle sürdürdü, “Toplumun en zengini de en fakiri de bizim müşterimiz oldular. Dünya tarihi kadar eski bir geçmişi olan berberlik ve kuaförlük zaman içinde elbette farklılaştı. Sadece saç sakal kesen bir meslek değil aynı zamanda sanat icra eden bir meslek haline geldi. Hepinizle gurur duyuyorum, ellerinize sağlık” diye konuştu.

Dünyanın en eski olduğu kadar en riskli mesleklerinden birinin kuaförlük olduğunu belirten Başkan Çaltı, “Her meslekte olduğu gibi bizim mesleğimizin de bazı sorunları var. Bunlardan biri ve en önemlisi iş güvenliği diğeri çıraklık kanunu. Bu iki konuda gerekli çalışmaların yapılmasını bekliyoruz. Ben 2003 yılından beri meslektaşlarımın sorunlarını dile getirip mesleki kalitemizin arttırılması için çaba harcıyorum. Bundan sonrada harcamaya devam edeceğim” dedi.

Marifetli eller
Kuaförler ve berberlerin kahvaltısına katılan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Kütahya’nın en marifetli ellerine sahip insanları ile bir arada olmaktan gurur duyuyorum. Özel günlerde hanımların saçları resmen bir sanat abidesi gibi oluyor. Genç erklerin her birinin saçları diğerinden farklı ve inanın imrenmiyorum desem yalan olur. Hepinizi kutluyorum. Bu kadar marifetli ellere sahip kuaför ve berberlerimizle olmaktan mutluluk duydum” diye konuştu.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz