Ana sayfa KÜTAHYA Kütahya’da Fahri Trafik Müfettişleri toplantısı

Kütahya’da Fahri Trafik Müfettişleri toplantısı

0

İHSAN TUNÇOĞLU CAFELİFE KÜTAHYA

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü “Fahri Trafik Müfettişleri toplantısı” bu yıl da yeni Emniyet Sarayı toplantı salonunda yapıldı.

Toplantının ilk bölümünde; Trafik Şube Müdürü Vekili Fatih Çakırtaş; ihlal tespiti ve yapılan işlemler, yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile tespit tutanaklarında yapılan hatalar hakkında sunum eşliğinde bilgiler verdi.

2020 YILININ İLK 6 AYINDA 3 BİN 791 TUTANAK TUTULDU

Fahri Trafik Müfettişi (FTM) Mobil Uygulamasının hayata geçirilmesi ve fahri trafik müfettiş sayısının artmasıyla birlikte tutanak sayısında yaşanan artışa dikkat çeken Çakırtaş, 2019 yılının ilk 6 ayında 211 olan tutanak sayısının 2020 yılının ilk 6 ayında yüzde bin 697 farkla 3 bin 791’e yükseldiğini aktardı. Kütahya’nın trafik alanında 464 kişilik yetişmiş insan gücüne sahip olduğu bilgisini paylaşan Çakırtaş, en çok tutanağın duraklama, emniyet kemeri kullanmamak, hatalı park, cep telefonu, kırmızı ışık ihlalinden tutulduğunu kaydetti.

VALİ ALİ ÇELİK: “TOPLUMU BİLİNÇLENDİRMELİYİZ”

Daha sonra Vali Ali Çelik bir konuşma yaptı. Fahri trafik müfettişlerinin önemine dikkat çeken ve destek isteyen Vali Çelik, “Trafik kazalarını önlemenin iki yolu var; bilinçlendirme ve yaptırım. Denetlemenin bir parçası da fahri trafik müfettişlerimiz. Sizler bizim en büyük gücümüzsünüz” dedi.

“FARKINDALIK VE DAVRANIŞ KÜLTÜRÜ OLUŞTURMALIYIZ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun önderliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde ölümlü trafik kazalarında önemli bir düşüş sağlandığını kaydeden Vali Çelik, “Ülkemizin son 3 yıldaki farkındalık çabası sizlerin de desteğiyle övgüye değer bir noktaya ulaştı. Kolluk birimlerimiz gece gündüz demeden canhıraş sahada çalışıyorlar. Sizlerin de buna katkı sunması çok önemli. Temel bakış açımız; emniyet kemeri, kırmızı ışık ve cep telefonu kullanma alışkanlığının önüne geçilmesiyle ilgili davranış kültürü oluşturulması. Bu konuda sizlerin desteğini bekliyoruz” dedi.

“AMACIMIZ İNSAN HAYATINI KORUMAK”

Kütahya’da kırmızı ışık ihlali, yaya önceliği ve cep telefonu kullanımına yoğunlaşılması gerektiğine vurgu yapan Vali Çelik, “Amacımız insan hayatını korumak. Trafik kazalarında vatandaşların can güvenliğini korumak devletin en temel görevi. Bizlerin çocuklara bırakacağı en önemli şey bir kültür ve medeniyet. Medeniyetin göstergelerinden biri de trafik kurallarına riayet” diye konuştu. Konuşmaların ardından Vali Çelik, fahri trafik müfettişlerin sorularını yanıtlayıp istek ve önerilerini dinledi.

Kendisi de Fahri Trafik Müfettişi olan Cafe Life Kütahya temsilcisi İhsan Tunçoğlu konuya ilişkin olarak şu görüşlere yer verdi: “Ben yıllardır bu değerlendirme toplantılarına katılırım. Bu yıl düzenlenen toplantıya ilk olarak İl Valisinin katıldığını görüyoruz. Ben il dışında olduğum için toplantıya katılamadım ama, Sayın Valimiz Ali Çelik’in bu davranışı ile Trafik Müfettişlerine önem vermesinden dolayı tüm fahri müfettişler olarak çok memnun olduk. Ayrıca konuşmasında Trafik kazalarının önlenmesinde, caydırıcı bir faktör olarak Fahri Trafik Müfettişlerine verdiği önemi vurgulaması bizler için bir çalışma şevki oluşturdu”

Toplantıyı düzenleyen İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç ve Trafik Şube Müdürü Fatih Çakırtaş’a, toplantıya katılan İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çekiç’e fahri trafik müfettişleri teşekkürlerini ifade ettiler. Ayrıca FTM Şube görevlisi Trafik Polisi Murat Yıldırım’a da teşekkür eden Fahri Trafik Müfettişleri, “ Murat bey bize her zaman yardımcı oluyor ve bilgilendiriyor” şeklinde konuştular

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz