Ana sayfa YAŞAM Kütahya Yemen Kahvesi ilk yılında zirvede

Kütahya Yemen Kahvesi ilk yılında zirvede

0

Cafelife dergisi Afyon’dan sonra artık yayın hayatına Kütahya’da dahil etti. 3. Yılına girmeye hazırlanan Cafelife Kütahya’da ayın cafesi olarak “Yemen Kahvesi”ni seçti. Yemen Kahvesi’nde Kütahya temsilcimiz Birol Uğur ile birlikte İşletme Müdürü Ayşegül Arısoy ile buluştuk.

Bir işletmeye kadın elinin değdiğini daha kapıdan içeri adımınızı attığınız anda hissediyorsunuz. Mekan öğrencilerin şehirde olmamasına rağmen tıklım tıklım dolu. Kaldı ki müşteri profili öğrenci odaklı bir yer değil. Neredeyse 7’den 70’e tüm Kütahya Yemen Kahvesi’nde. Neden burası bu kadar çok tercih ediliyor diye merak ettik.

Boş masa yok

İşletme Müdürü Ayşegül Arısoy bizi görünce yanımıza geldi. Yüzünden hiç eksik olmayan gülümsemesiyle karşılıyor. Sadece bizi değil. Gelen herkese aynı yakınlığı gösteriyor. Sanki cafeye gelen kişiler evine misafir gelmiş gibi. Durum böyle olunca mekan da boş masa bulamamak doğal doğrusu.

Kütahya Yemen Kahvesi henüz daha bir yılını bile doldurmamış. Ağustos 2016’da hizmete giren cafenin işletme müdürü Ayşegül Hanım projenin fikir aşamasından işe başlamış. İnşaatın her evresinde emeği bulunan başarılı işletmeci personele anne gibi müşterilere ise ev sahibi gibi görmesi ve elbette işine olan sevgisi kısa zamanda fark yaratmış durumda.

Şehrin nabzı burada atıyor

Kütahya Yemen Kahvesi 21 personel ile hizmet veriyor. Adından da anlaşıldığı gibi uzmanlık alanları kahve. Klasik Türk kahvesinden aromatik kahvelere kadar onlarca çeşit mevcut. Özel seçilmiş uzman personel ve nefis kahveler bir araya gelince Yemen Kahvesi kısa zamanda beklenenden daha fazla ilgi görmüş. Protokülün bile ilk tercihi haline gelmiş.

Yemen Kahvesi, Beşir Topal ve Ünsal Kırmızıgül’ün ortaklığı ile Kütahya’da hizmete girmiş. Yaklaşık 60 bin öğrencinin olduğu söylenen Kütahya’da bulunan onlarca cafe arasından en başarıları arasına girmek iyi ve kaliteli hizmet vermeleri ile ortaya çıkmış. Elbette Ayşegül Hanımın her işle bir anne bir kadın titizliği ile yakından ilgilenmesi de bu başarının bir parçası.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz