Ana sayfa EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ Kütahya Lisesi mezunları bir araya geldi

Kütahya Lisesi mezunları bir araya geldi

113
0

129 yıl önce kurulan Kütahya lisesinin mezunları bir araya geldi. Tarihi eğitim çınarı, Kütahya’nın kıvanç kaynağı Kütahya lisesinden çeşitli dönemlerde mezun olan 150 kişi Gülümser Hatun Termalde Brunch’da buluştular.

Kütahya Lisesi mezunlar buluşmasına Bursa Bölge e. Başsavcısı Said Gürlek, Bursa Hayat Hastanesi sahibi Dr. Ahmet Özkul, sanayici-turizmci Mete Tetik, turizmci, sanayici İsmail Yavaş, Güral Porselen Genel Müdürü Naci Pekcan, gazeteci yazar ve 35 yıl Türkiye’de en uzun süre 1980-2017 yılları gazeteciler cemiyeti başkanı olan İhsan Tunçoğlu, Çetin kırtasiye-bilişim Mehmet Çetin, işadamı Nihat Delen, Kütahya İlinden Yetişenler Derneği Başkanı Necmettin Çetintaş, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanı Murat Cengiz, YSD Yardımseverler Derneği Başkanı Verda Balaban ve eşi Hüseyin Balaban ve birçok tanınmış isim yer aldı.

En kıdemli mezun Yılmaz Kutlu 1955 yılı mezunu

En kıdemli olarak 1955 yılı mezunu Yılmaz Kutlu ve eşi Meral Kutlu’da hazır bulundu. Naci Pekcan’ın kayınpederi olan Yılmaz Kutlu büyük alkışlarla selamlandı. Program sunucusu İhsan Tunçoğlu, “Yılmaz Kutlu abimiz sağlık sorunlarına rağmen davetimi kırmadı. Bizi onurlandırdı teşekkür ederiz”. Şeklinde konuştu. Yılmaz Kutlu’nun kızı, Naci Pekcan’ın eşi Handan Pekcan’da lisenin mezunu olarak katıldı. Lise mezunları buluşmasına tanınmış sanatçı Uğur Böceği Yalçın Özden 1 saatlik bir program yaparak büyük alkış aldı.

Lise mezunu Abdullah Horozoğlu, Hasan Turgut, İsmail Çırakman müzik grubu ise “Türk sanat müziği ve Kütahya türküleri icra edildi. Kütahya Lisesi mezunları yıllar sonra ilk kez buluşmanın hasretini çıkartırken aynı zamanda eğlenmeyi de ihmal etmediler. Brunch ikramında bulunan işadamı-sanayici Mete Tetik’e katılımcılar teşekkür ederek, “Gülümser Hatun Termal tesisleri Yoncalı kaplıcalarımızın Türk turizmine açılmasını sağladı. Geleneksel mimari ile konfor, modren donanımlar bir araya gelmiş. Candan kutluyoruz. Sadece Kütahya’nın değil Türkiye’nin gurur kaynağı oldu” şeklinde konuştular. Mete Tetik “Amacımız Kütahya lisesinin önemine vurgu yapmak ve farkındalık oluşturmaktır başka hiç bir amacımız yoktur” şeklinde konuştu. Buluşmada lise yıllarında yaşanan anılar dile getirildi. Buluşmanın gelecek yıl tekrarlanması istendi.