Ana sayfa YAŞAM Kütahya İdari Bilimler Fakültesi 86 mezunlarının Antalya kaçamağı

Kütahya İdari Bilimler Fakültesi 86 mezunlarının Antalya kaçamağı

0

Kütahya, Afyon ve Eskişehirliler başta olmak üzere Kütahya İdari Bilimler Fakültesi 1986 mezunları sosyal medya üzerinden haberleşerek keyifli bir Antalya kaçamağı yaptılar. 86 mezunları eşleri ile birlikte 50 kişi Antalya, Manavgat ve Kemer’de inanılmaz bir tatil yaptılar.
Antalya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini gezen Kütahya İdari Bilimler Fakültesi 1986 mezunları arasında Afyon’dan mermerci iş adamı Yavuz Helvacıoğlu ve eşi Tülin Helvacı oğlu, Kütahya’dan sigortacı Ali Kongo, Sadık Boyacı, Akademisyen Bayram Adıgüzel, Eskişehir’den yazar Emine Yontunç’ta vardı.

50 kişilik ekip Antalya’da gitmedikleri yer kalmadı. Henüz yaz sezonu başlamadan ön tatil yapan 50 kişilik 86 mezunları ve aileleri otobüs yolculukları sırasında eğlenceli anlar yaşadılar. Eski anılar, şakalar ve şarkılı türkülü yolculukta güzler gülüyordu. Her yıl başka bir yerde toplanma kararı alan Kütahya İdari Bilimler Fakültesi mezunları adına Yavuz Helvacıoğlu bir açıklama yaptı.

Helvacıoğlu, “O yılların dili, olsa da konuşsa derler. Bizim dönemde aynen öyleydi. Çok eğlenceli ve birbirine bağlı iyi bir dönemdik. Bakın aradan ne kadar zaman geçti, herkesin kendi çocukları üniversite okuyor. Biz birçoğu ile yıllar sonra buluşmamıza rağmen sanki yeni mezun olmuşuz gibiyiz. Bu o zamanki dostluğun, arkadaşlığın ve kardeşliğin başları. Şimdiki nesilde maalesef bunlar yok.” dedi.