Ana sayfa YAŞAM Kültür Sanat, Ali İhsan Ertaş’a emanet

Kültür Sanat, Ali İhsan Ertaş’a emanet

0

Kütahya Belediyesi Kültür ve Sanat faaliyetleri Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş’a emanet. Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında yapılan çocuk tiyatrosunda Öğrenmek Bitmeyen Eğlence adlı oyun sahnelendi. Hezar Dinari Kültür Merkezinde sahnelenen Melih Şengiderin yazıp Gökhan Azlağın yönettiği oyuna çocuklar kadar aileleri de büyük ilgi gösterdi.

Büyük alkış toplayan oyunun sonunda küçük tiyatro severler sahnede hatıra fotoğrafı çektirirken, Belediye Başkan Yardımcımız Ali İhsan Ertaş, oyunculara teşekkür ederek günün anısına çini tabak hediye etti.

Ali İhsan Ertaş Kimdir?
1965 yılında Kütahya’ da doğdu. İlkokulu Akoluk Köyünde , Orta ve Liseyi Kütahya İmam Hatip Lisesinde, Lisans Eğitimini ise Uludağ Üniversitesinde 1988 yılında tamamladı. Aynı yıl Eskişehir Sivrihisar (Sıdıka Hanım) Lisesine Öğretmen olarak atandı. Askerlik Hizmetinden sonra Çankırı’nın Orta İlçesi Yıldırım Beyazıt Lisesinde Öğretmen olarak başladı , 1992 yılında Çankırı Kurşunlu – Çavundur Ortaokulunda müdür vekili olarak görev yaptı. 1994 Yılında Kütahya Adnan Menderes İ.Ö.Okuluna öğretmen olarak atandı , Aynı yıl aynı okulda yöneticiliğe başladı , daha sonra Fatih Anadolu Lisesi, Kılıçarslan Anadolu Lisesi ve Kütahya Anadolu Lisesinde , Okul Müdürü olarak görev yaptı. Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünde vekaleten Şube Müdürü Olarak görev yapmakta iken 13.03.2015 tarihinden itibaren Kütahya Belediyesinde Başkan Yardımcısı Olarak göreve başladı. Halen bu görevi sürdürmektedir.