Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT Klasik Müzik ve Caz Festivali tarihleri belli oldu

Klasik Müzik ve Caz Festivali tarihleri belli oldu

0

Türkiye’nin en uzun soluklu festivalleri arasında yer alan Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali ve Afyonkarahisar Caz Festivali için geri sayım başladı.

16. Klasik Müzik Festivali bu sene 2 Nisan tarihinde başlayacak. Her yıl olduğu gibi yerli ve yabancı sanatçıların dünyaca ünlü eserleri seslendirecekler. Genel Sanat Yönetmenliğini Hüseyin Başkadem’in yaptığı festival kapsamında okul etkinlikleri, sergi ve söyleşiler yer alacak. Festivale on iki yıldır olduğu gibi NGAfyon Hotel ev sahipliği yapacak.

Bu sene 17. Senesine girecek olan Afyonkarahisar Caz Festivali ise 20 Mayıs tarihinde gerçekleşeceğini söyleyen Başkadem, “Her iki festival’de bu sene çok daha kapsamlı ve güzel olacak. Önemli sürprizlerimiz olacak. Çok önemli yabancı sanatçıların yanı sıra Türkiye’nin önemli isimleri ve caz gurupları Afyon’da olacak” diye konuştu.

UNESCO’ya giren caz
Türkiye’den UNESCO’ya giren 3 festivalinden biri olan Afyonkarahisar Caz Festivali 17. Yılına girerek Türkiyenin en uzun soluklu caz festivalleri arasında gösteriliyor. Anadolu’nun ortasında bir şehirde yapılan ve 17. Yılına giren Caz Festivaline 2013 yılında UNESCO duyarsız kalmayarak Türkiye’de yapılan en öneli Caz Festivallerinden biri olarak kabul etti.

Bu gurur bana yeter diyen Genel Sanat Yönetmeni Başkadem, “Siz iyi bir şey yaparsanız bu geçte olsa bir gün mutlaka karşılığını bulur. UNESCO gibi dünyanın en saygın kültür ve sanata katkı sunan bir kurum Türkiye’de yapılan 3 caz festivalini listesine aldı. Bunlardan biri de Afyonkarahisar Caz Festivali. İşte benim için en önemli guru bu. Gerisi teferruattır” diye konuştu.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz