Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Kadınım

Kadınım

189
0

Kadınları seviyorum. Hem de öyle böyle değil. En az kendimi sevdiğim kadar seviyorum. Ama yinede şu 8 Mart dünya kadınlar gününü anlamıyorum be kardeşim. Hayatımızın her anında yanı başımız da, arkamızda, önümüzde sağımızda solumuzda olan kadınları neden 8 Mart’ta anıyoruz. Niye dünya erkekler günü yok? Neyse boş verin onları. Kadınlarla ilgili gönlümden geçen, ama birazda kişisel bir yazı yazmak istiyorum. Zaten köşe yazmanında farkı bu değimlidir.

Bir kadından dünyaya geldim

Ben nasıl kadınları sevmem. Bir yağmur tanesinden bile küçüktüm bir kadının rahmine düştüğümde. Bir yağmur tanesinden bile küçüktüm, bir kadın önce benim için sonra kendisi için yedi, önce benim için sonra kendisi için içti. Büyüdüm büyüdüm, sığmaz oldum yerime. Ben büyüdükçe rahatsız oldu kadın ama hiç “of” bile demedi bir gün olsun. Günler haftaları, haftalar ayları kovaladı tam dokuz ay bir kadının karnında yaşadım. Benim yüzümden rahatı, düzeni şekli değişti ama yinede baktı bana bedeninin içinde. Dokuz ay geçti artık sığamaz oldum bir bedenin içine, bir yol bulup çıkmak lazım dışarı. Doğum zamanı gelmişti toplanmışlar köyün kadınları, elbette unutulmamış köyün ebe kadını, zor olmuş dünyaya gelmem. Az acı çekmemiş anam kadın. Çektiği acılar yetmemiş aylarca emzirerek besleyip büyütmüş beni. Seni seviyorum kadın anam iyi ki varsın. 

Kadın öğretmenim

Ne kadarda hızlı geçti yıllar bak okul zamanı geldi çattı. Okul yollarına düştük. Birde ne göreyim okulun en güzel öğretmeni bizim kadın öğretmen. Anamdan bile güzel. Adımı bile söylemesini bilemezken yıllarca okuttu dünyayı öğretti bana. Mevsimleri, matematiği, hayat bilgisini, ülkemi, bayrağımı kadın öğretmenim öğretti bana. Seni seviyorum kadın öğretmenim, iyi ki varsın. 

Sevili kadınlarım

Sonra büyümeye başladık. Sevgi aşk nedir öğrenir oldum. Çok kadın sevdim, hem de çok, o kadar çok sevdim ki, incinmesin, kırılmasın diye onlara aşık olduğumu söyleyemedim. İçim yanarken onlarla arkadaş kalmak bile güzeldi. Analarıyla, kız kardeşleriyle, kız arkadaşları ile paylaşamadıkları sırlarını benimle paylaşan sevgili kadınlarım ben sizi öyle sevdim ki hala kalbimin bir yerindesiniz. Seni seviyorum diye bir kerecik elinizi tutamamanın ızdırabını yaşasam da, Sizi seviyorum aşık oldum kadınlar iyi ki varsın. 

Karım, kadınım, aşkım

Çok kadın sevdim hayatımda, çok aşık oldum. Ama bir tane kadın, karım oldu. Ekmeğim, aşım, yoldaşım, sırdaşım karındaşım sevgili karım. Bazen ben bile bana katlanamazken sen yılarca nasıl katlandın bana. Acılarıma ortak oldun, benimle ağladın, sevinçlerime eşlik ettin benimle sevindin. Yanımda hiç kimse yokken bile sen vardın. Ben ne yaptım da bu kadar sevdin beni. Ben ne büyük bir adamım ki sen varsın yanımda. Seni seviyorum kadınım, iyi ki varsın. 

Minik kadınım

Dünyada her şey olabilirisin, her şeyin olabilir ama baba olmak kadar neyin kıymeti var ki hayatta. Minicik bir kadının babasıyım. Sultan Süleyman’ın hazinelerinden bile güzel ve kıymetli benim için. Uykularım param parça, bitmek bilmeyen kaprisleri, nazı, yaş sendromları, yemesi içmesi bazen çilden çıkarsa da nasıl kırarım minicik kalbini. O benim minik kadınım.  Seni seviyorum minik kadınım iyi ki varsın.

Karadutum, çatal karam, çingenem
Nar tanem, nur tanem, bir tanem
Ağaç isem dalımsın salkım saçak
Petek isem balımsın ağulum
Günahımsın, vebalimsin.
Dili mercan, dizi mercan, dişi mercan
Yoluna bir can koyduğum
Gökte ararken yerde bulduğum
Karadutum, çatal karam, çingenem
Daha nem olacaktın bir tanem
Gülen ayvam, ağlayan narımsın
Kadınım, kısrağım, karımsın.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

KRAL MİDAS  8 Mart 2013

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz