Ana sayfa YAŞAM Kadın Girişimciler Kooperatifi kuruldu

Kadın Girişimciler Kooperatifi kuruldu

0

Kütahya’nın Emet ilçesinde belediye öncülüğünde bölgenin ilk kadın girişimcileri kooperatifinin kuruldu.

Emet Belediyesi öncülüğünde yöredeki üretici kadınların ürünlerini daha etkin üretme ve daha iyi şartlarda pazarlamalarına imkan sağlamak amacıyla kadın girişimcilerin üretim ve işletme kooperatifi hayata geçirildi. Belediye Başkanı Mustafa Koca, kadın girişimcilere destek olmak amacıyla kurulan kooperatifin tüm kuruluş masraflarının Emet Belediyesi tarafından karşılandığını belirtti.

Başkan Koca; “El sanatları alanında, elişi, halı dokuma, dikiş nakış ve benzeri üretim yapan, yine gıda sektöründe tarhana, turşu, erişte üreten, çini, hediyelik eşya alanında üretimde bulunan kadınlarımızın yaptıkları ürünlerinin gerçek değerinde pazarlanması ve kadın girişimcilerimizin daha iyi kazanması adına kooperatif kurulmasına öncülük ettik.

Prof. Dr. Gülnur Hayran, himayelerinde kurulan Kooperatifin Başkanı ise Şükriye Özdilekler oldu. Kooperatif sadece Emet ilçesindeki bayanlara değil, Çavdarhisar, Hisarcık gibi çevre ilçelerinde de üretim yapan kadınlara destek ve ürünlerini pazarlama hizmeti verecek.