Ana sayfa AFYONKARAHİSAR İşte benim milletvekili aday adaylarım

İşte benim milletvekili aday adaylarım

143
0

Nereye baksanız bir milletvekili aday adayı karşınıza çıkıyor. Gazetelerde, internet sitelerinde, bilbordlarda, ya da yolda yürürken karşınıza dikilip elinizi sıkan biri ben milletvekili aday adayıyım desteğinizi istiyorum diyor. Demokrasinin bir gereği olarak herkes aday adayı olabilir. Ancak herkesi Milletvekili yaparlar mı? bunu bilemem. Bunun için normal meziyetleriniz yetmez, halkın teveccühü yetmez, delegenin oyları yetmez, hatta il başkanı ve yönetimi de yetmez.

Önce bol paranız olacak.

Partiye şirin görünmek için para,

Yönetime şirin görünmek için para,

STÖ desteği için para,

Afiş para, radyo, gazete, tv para araç kirala para,

Ses sistemi para, kalem, çakmak, anahtarlık para,

İlçe ilçe, belde belde, köy köy dolaşmak para,

Evden adımızı dışarı attığınız andan itibaren para dağıtmaya

başlarsınız ta ki yatağa başınızı koyana kadar.

Bir tek otelde kalmıyorsanız uykunuz bedava.

Oda uyuya bilirseniz.

Gecenin bir vakti şeytan dürter,

Vekilim yarın şuraları ziyaret edeceğiz, yanınıza bir çanta para alın der.

Hesap kitap yapmaktan göze uyku girmez.

Milletvekili olmak için bağını bahçesini,

Tarlasını damını,

Arabasını satanları tanıdım.

Bir seçimin maliyeti 100 bin ile 1 milyon lira arasında.

Normal şartlarda milletvekili maşı ile harcanan paranın geri dönüşü en az harcayanın 8 yıl.

Yani parası olmayana siyaset yasak.

Sen sadece oy kullan siyaseti parası olanlar yapsın anlayışı.  

Şimdi gelelim benim adaylarıma öncelikle şunu belirteyim hiç birine oy vermeyeceğim. Çünkü oyumu başka şehirde kullanmak zorundayım. 

AK Parti adayım HALİL ÜRÜN

Yıllardır politika yapan birden fazla hakkı gasp edilen bir politikacı. Her zaman bir kenara çekilip hakkının yendiğini bile bile sırasını bekleyip susan ama partisine küsmeyen biri. Temayül yoklamasında ayak oyunlarına inat AK Parti delegesinin oy kullanan 2 bin 300 civarındaki delegenin yarıdan fazlasını oyunu alarak liste başı çıktı. İlk günden beri adam gibi duruşu ile ben Ankara’ya gidecek kişiyim profili çizdi. Onun için söylenecek çok şey var ama o benim adayım Halil Ürün.

MHP adayım KEMALATTİN YILMAZ 

Bu nasıl bir adamdır ki, gerilere atılmasına rağmen yılmadan, küsmeden, ertesi gün kaldığı yerden çalışarak önce partisinin il başkanlığını yürüttü. Sonrada çıkarak aday adayı oldu ve tüm partiler arasında ilk seçim çalışması başlatan kişi oldu. MHP’nin her milletvekili aday adayı açıklamasında rakibinin ve partisinin yanında olarak centilmenlik ve beyefendilik örneği sundu. Türk siyasetinin Kemalettin Yılmaz gibi politikacılara ihtiyacı var. işte o nedenle benim adayım Kemalettin Yılmaz.

CHP adayım SÜLEYMAN MUTLU

CHP her zaman olduğu gibi yarışa geç girdi. Ama aradaki açığı kapatacaklardır diye umuyorum. Ama CHP’nin yarışa geç dahil olmasına karşın beklide kimsenin bilmediği tanımadığı biri çıktı. Tam iki aydır avuç içi kadar bir el ilanı bastırarak ilçeleri, beldeleri köyleri dolaşan bir Donkişot var. Üstelik bu ilçe ziyaretlerini her gün başka bir arkadaşının arabasına benzin koyarak onlarla yapmaya çalışıyor. Yani ne kendinde nede arkasında paralı pullu kimse yok. Bir tek CHP eski milletvekili dedesi Süleyman Mutlu’dan kalan bir isim var. Sensin benim adayım be Süleyman Mutlu.

KRAL MİDAS 28 Mart 2011

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz