Ana sayfa YAŞAM İsmet Güral’dan dostluk İftarı

İsmet Güral’dan dostluk İftarı

0

Kütahyalı ünlü iş adamı İsmet Güral, her yıl olduğu gibi dostlarını bir araya getirdiği iftar programı Güral Sofrasında yapıldı.

İş adamı İsmet Güral’ın gelenek halinde getirdiği dost iftarı bu yılda kalabalık bir katılım ile Afyon yolu üzerinde bulunan Güral Sofrasında gerçekleşti. İlkokul çağlarından günümüze kadar edindiği dostlarını düzenlediği iftar programı ile bir araya getiren İsmet Güral bu geleneğini bozmayarak birbirini seven ve tanıyan dostları ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

Kapıda, tek tek dostlarını oğulları Sami ve Ali Güral ile birlikte karşılayan İsmet Güral yaptığı kısa konuşmada dostluğun önemine vurgu yaptı. Dünyadaki en büyük servetin dost biriktirmek olduğunu dile getiren Güral insanların birbirleri daha sık bir araya gelmesi gerektiğini söyledi.

Güral konuşmasında “ ilkokul yıllarından, 1950’li yıllardan itibaren beraber olduğum arkadaşlarım, Yeni Mahalledeki komşularım, arkadaşlarım, Ağaçköy’deki komşularım ve arkadaşlarım. Bizler dünyanın telaşesine o kadar çok dalıyoruz ki ya da ekonomik konulara o kadar çok yoğunlaşıyoruz ki biz sevgiyi ihmal ediyoruz. Birbirimize vereceğimiz değeri ihmal ediyoruz. Zaman ayırmıyoruz, ayıramıyoruz. Halbu ki her şey zamanında yapılmalı.

Düzenlenen iftar programına Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, il protokolü, davetliler ve Güral’ın yakın arkadaşları ile dostları katıldı.

İsmet Güral’ın iftarına katılanlar arasında Şule İri, Hatice Başkaya, Ceyda Erenler, Semra Tozaraydın, Dilek Arman, Nida Olçar, Gülden Özcan, Hülya Işıl, Serap Gedikağaoglu, Emel Özlüdağ, Songül Ertuğrul

Ah