Ana sayfa YAŞAM İsmet Güral: “Yerli otomobil Kütahya’da üretilsin”

İsmet Güral: “Yerli otomobil Kütahya’da üretilsin”

0

Yerli otomobili üretecek olan 5 firmanın açıklanmasından sonra Kütahya’da “Yerli Otomobil Kütahya’da üretilsin” heyecanı yaşanmaya başladı. Bu heyecana Kütahyalılarla birlikte ortak olan Güral Şirketler Gurubu Başkanı İsmet Güral bu yönde oluşturulacak tüm çalışmalara destek olacağının sözünü verdi.

İsmet Güral; yerli otomobil üretiminin Kütahya’da yapılması bölge ekonomisine önemli ölçüde katkıda bulunacağı gibi, büyük şehirlere ve limanlara eşit mesafe uzaklıkta olan Kütahya’nın yatırımcılar açısından da aslında bir cazibe merkezi olduğuna işaret etti. Kütahya’da hali hazırda beş organize sanayi bölgesi bulunduğuna dikkat çeken İsmet Güral, özellikle Altıntaş Zafer OSB’nin henüz kurulma aşamasında yol aldığını söyledi. Güral, Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut ile OSB’nin gelişmesi yönünde fikir alışverişinde bulunduğunu ve Başkan Karabulut’un ziyaret önerisinede kapısının kendisine her daim açık olduğu cevabını verdi.

İsmet Güral, buraya kurulacak böyle bir fabrikanın sadece Kütahya’ya değil Afyonkarahisar ve Uşak illeri açısından da önem arz edeceğini ifade etti. Kütahya’nın gerek altyapı, gerek iş gücü, gerekse havalimanı, hızlı tren projeleri ve karayolu ulaşımı açısından son derece yatırıma elverişli olduğunu ifade eden İsmet Güral; “Kütahya’da öncelikle Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Belediye Başkanımız, Siyasi Parti Temsilcilerimiz, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve halkımız tarafından bu konuda birliktelik sağlanması gerektiğine vurgu yaptı. Bu birlikteliğin sağlanmasına ben de her türlü katkıda bulunmaya hazırım” diyen İsmet Güral, Türkiye’nin hayalini Kütahya’da gerçekleştirme idealinde birleşelim ifadesini kullandı.