Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT Hollywood starı’na rehberlik yapmak MATİLDA MAY

Hollywood starı’na rehberlik yapmak MATİLDA MAY

0

Yolum bazen Hollywood yıldızlarıyla kesişe biliyor. İşte onlardan biri Ünlü Mathilda May, May başta Bruce Willis ve Richard Gere ile oynadıkları Çakal filmi olmak üzere birçok filmde önemli rollerde oynadı. Antalya Altın Portakal Film Festivaline katılan May’a gazeteci Ömer Mazi, tarihi Kaleiçi’ni gezdirdi.

Altın portakala kendi filmle katılacağım

Birkaç yıl önce Altın Portakal Film Festivali için Antalya’ya gelen ünlü Hollwood starı Mathilda May, Kaleiçi’ni gezerek ‘Altın Portakala kendi çektiğim filmle katılmayı umuyorum’ dedi. Tarihi Kaleiçi ve yat limanını gezen güzel sanatçı Nar suyu içip Antalya hakkında bilgi aldı.

Mathilda May, Türkiye’de Çakal, Çıplak Tango, Uçan Hollandalı ve Isabelle Eberhardt gibi filmleri ile tanınıyor. Altın Portakal Film Festivalin için Antalya’ya gelen Mathilda May, eski Antalya olan tarihi Kaleiçi’ni gezdi. May’ın rehberliğini Gazeteci Ömer Mazi yaptı. Yat limanı ve Kaleiçi’nin dar sokaklarında gezen May, ‘Bugüne kadar tatil için Türkiye’yi hiç tercih etmemiştim, ama kesinlikle ailemle birlikte tatile gelmek isterim’ dedi.

Türkiye’ye ilk kez geldiğini belirten Mathilda May, Antalya’nın manzarasına hayran kaldığını söyledi. Kendisinin yazıp yöneteceği bir film hazırlığında olduğunu belirten May, “Çok güzel filmlerde yer aldım. Ama oyuncu olarak sizin rolünüz dışında bir katkınız olmuyor. Kendi yazıp yöneteceğim filmde tamamen benim fikirlerim ve düşüncem yer alacak. Farklı bir komedi türü olacak olan filmimle Antalya Filmine katılmayı umuyorum” dedi.

50 yaşındaki Fransız sanatçı sinema dışında müzikle de uğraştığını belirterek, yakında Akustik slow tarzı bir albüm çıkartacağını söyledi. May, “10 yıl önce ilk albümümü çıkardıktan sonra ağırlıklı olarak sinema ile uğraşmaya başlamıştım. Şimdi daha fazla zamanım olduğu için, ikinci albümümü hazırlıyorum. Benim hiçbir zaman ünümü korumak için gelen her teklifi değerlendirmek gibi bir çabam olmadı. Her zaman secici oldum. Az ama kaliteli işlerde olmayı tercih ettim” dedi.

Seksi Fransız kadını imajından hiçbir zaman rahatsız olmadığını belirten May. “Beni birileri öyle görmek istiyorlarsa bu onların sorunu. Benim için hiç problem değil. Üzerinde çalıştığım bir piyes var ondan sonra ise kendimin yazdığı, yöneteceği ve oynayacağı bir proje ile kariyerime yeni bir boyut kazandıracağım. Kendimi yönetmen olarak daha başarılı olacağımdan eminim. Örneğin Bruce Willes ve Richard Gere ile birlikte çektiğimiz Çakal filminin final sahnesi özel gösterimde beğenilmedi. Onun için filmin final sahnesini yeniden çekmek için beni çağırdılar. Ama ben hamile olduğum için gelemem dedim. Doğumdan sonra çekimlere gittim ve metro da gerçekleşen final sahnesini yönetmene böyle yapalım diye ben önerdim. Ve çok güzel oldu. Her film önemli ama Çakal’ın benim için ayrı bir yeri var” diye konuştu.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz