Ana sayfa EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ Hayata Şekil Veren Kadınlar Kütahya’da buluştu

Hayata Şekil Veren Kadınlar Kütahya’da buluştu

82
0

TÜRKONFED ve ZAFERSİFED desteğiyle, LAV ev sahipliğinde düzenlenen ‘Hayata Şekil Veren Kadınlar Konferansı’nda Kütahya’da yapıldı.

Bölgesel ve sektörel iş dünyası temsil örgütlerinin çatı kuruluşu olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Zafer Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ZAFERSİFED) desteğiyle, LAV sponsorluğunda düzenlenen Hayata Şekil Veren Kadınlar Konferansı, katılımcılara topluma rol model olan, başarılı kadınları ilham veren hikayelerini dinleme fırsatı sundu.

Kütahya’nın yanı sıra Afyonkarahisar başta olmak üzere birçok çevre ilden STK üyeleri ‘Hayata Şekil Veren Kadınlar Konferansı’na katıldılar. Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezinde yapılan konferansa yaklaşık 500 kişi katıldı. Konferans kokteyl ile başladı. ZAFERSİFED Başkanı Aygül Gezer’in açılış konuşmasıyla başlayan konferansta TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi İDK Başkanı Reyhan Aktar, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin’de birer açılış konuşması yaptılar.


Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Hayata Şekil Veren Kadınlar Konferansı Gürallar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat ve Allianz Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes yeni nesil kalkınmada kadının rolü ve yol haritalarının konuşulduğu oturumun ardından konferans, “Geleceğe Şekil Veren Kadınlar” ve “Bilişime Hayat Veren Kadınlar” olmak üzere iki panel ile devam etti.

Gazeteci Özlem GÜRSES moderatörlüğünde gerçekleştirilen Geleceğe Şekil Veren Kadınlar Paneli’ne Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Güraller Yapı Genel Müdürü Banu Aydın ve Meditrien Deep Kurucusu Ece Demirpençe melsleki başarı hikayelerini anlattılar.


Bilişime Hayat Veren Kadınlar Paneli’nde ise erkek egemen bir sektörde kendini ispatlamış özel isimlerden SAP Türkiye Pazarlama Direktörü Özlem Kestioğlu, Siemens Türkiye, Endüstri 4.0 Dijitalizasyon ve Pazarlama Müdürü Derya İren ve LOGO Yazılım Satış Müdürü Özlem Ersöz yer aldı. Panelin Moderatörlüğünü Lav Genel Müdürü Tuğrul Baran yaptı.