Ana sayfa YAŞAM Hayallerinizin peşinden gidin

Hayallerinizin peşinden gidin

0

Motoruyla Afyon’dan çıkarak 10 bin km yol kat eden Şule Özürün Bendler ayağının tozuyla Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konuğu oldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Bendler herkese hayallerinin peşinden gitmeleri tavsiyesinde bulundu.

“Yolculuk boyunca olumsuz herhangi bir şey yaşamadım”
20 Mayıs’ta Afyon motorla çıktıktan sonra 75 günün sonunda 10 bin km yol kat ettiğini belirten Şule Özürün Bendler, “Ülkemizin çeşitli şehirlerine uğradıktan sonra Gürbulak Sınır Kapısı’ndan geçerek İran’a ulaştım. İran’ın ardından Pakistan ve Hindistan’ı geçerek Nepal’e ulaştım. Bu rotayı tek başına motoruyla tamamlayan ilk Türk kadını olmanın gururunu yaşıyorum. Çok şükür ki yolculuk boyunca olumsuz herhangi bir şey yaşamadım. Sosyal medya aracılığıyla yol boyu beni yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.
“Çok güzel dostluklar edindim”
İran’dan Pakistan’a geçerken kendisi gibi aynı rotayı motoruyla kat eden Ersin Kılıç ile karşılaştığını söyleyen Bendler, “Geri kalan yolu birlikte tamamladık. Yol boyu birçok güzel insan tanıdım. Çok güzel dostluklar edindim. Bu yolculuk bana insanın hırslarından arınarak hayatını sadeleştirmesi gerektiğini öğretti. Ayrıca herkese hayallerinin peşinden gitmelerini tavsiye ediyorum. Peşinden giderseniz hayalleriniz gerçekleşir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Bendler Akar’a yayın dolayısıyla teşekkürlerini sundu. Akar ise Bendler’in Türk kadınının gücünü dünyaya gösterdiğini söyleyerek, Bendler’e tebriklerini iletti.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz