Ana sayfa DÜĞÜN Hasan Yanardağ’ın Kale eteklerinde muhteşem sokak düğünü

Hasan Yanardağ’ın Kale eteklerinde muhteşem sokak düğünü

0

Okullar açılmadan önce hızlanan sünnet düğünleri kervanına Ayten ve Nurettin Yanardağ’ın çocukları Hasan Yanardağ’da katıldı.

Engin Yapı’da çalışan Nurettin Yanardağ ve Ayten Yanardağ’ın oğlu Hasan Yanardağ için Afyon kalesi eteklerinde muhteşem bir sokak düğü yapıldı. Düğün geleneksel sünnet konvoyu ile başladı. Konvoy sonrasında Yarenler Mahallesi Eğemenlik caddesinde dillere destan bir sokak düğünü başladı. Hasan Yanardağ’ın düğünü siyasetçi, bürokratlar, akrabaları ve komşuları bir araya getirdi.

Eğemenlik Caddesi iki ucundan trafiğe kapatılarak yapılan düğünde masalar kuruldu gelen konuklara pide ve içecek ikramı yapıldı. Canlı müzik eşliğinde Hasan Yanardağ ve arkadaşları başta olmak üzere davetliler gece yarısına kadar dans edip göbek attılar. Efelerin yaptığı zeybek gösterisi büyük bir ilgiyle izlendi. Düğünlerin vazgeçilmezi haline gelen havai fişek elbette unutulmadı.

Düğüne katılan herkese teşekkür eden Nurettin Yanardağ, “Bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan büyüklerimiz, dostlarımız, akrabalarımız ve komşularımıza çok teşekkür ediyorum. En kötü günümüz böyle olsun” dedi. Tam 5 saat süren sokak düğününe yaklaşık bin kişi katıldı. Muhteşem düğün gece yarısı son buldu.