Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT Hangisi Karısı Tabipler için sahnede

Hangisi Karısı Tabipler için sahnede

0

Tiyatro Dünyası oyuncularından “Hangisi Karısı” adlı oyun 15 Mart Perşembe Tıp Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Tabipler Odası özel gösterimi için Afyon’da sahneye çıktılar. Yılın en iyi komedi oyunu ve yılın en iyi komedi oyuncusu ödüllü Hangisi Karısı adlı oyun TED Koleji Konferans Salonunda sahnelendi.

Dünyaca ünlü bir oyun olan Hangisi Karısı’nın Ray Conney’in yazdığı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de birçok ünlü oyuncu tarafından sahnelendi. Son olarak 3 sezon önce Tiyatro Dünyası Oyuncuları olarak bir kez daha sahneye koymaya başlanan oyun 3. Sezonunda. Oyuncuların birçoğunu televizyon ve sinema dünyasından tanınmış isimlerden oluşuyor. Berke Hürcan, Ece Gürsel, Celal Belgil, Can Törtop, Ümmühan Kıldiş, Ferhat Balaban ve Can Mutluca’dan oluşuyor.

Hangisi Karısı adlı tiyatro oyunu 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında Tabip Odası adına özel bir gösterimle sahneye çıktılar. Doktorlar ve sağlık çalışanları başta olmak üzere Afyonlu tiyatro severlerle ikinci kez buluştu. Oyun Afyon TED Koleji Konferans salonunda sahnelendi.

Tabip Odası özel gösterimi
Afyon Tabip Odası Başkanı Murathan Leblebicioğlu’nun girişimleri ile IDEAS Ajans tarafından organize edilen geceye yaklaşık 300 kişi katıldı. Tabip Odası Başkanı Leblebicioğlu, “Tabip Odası olarak bu sene farklı bir etkinlik yapmak istedik. Doktorlar ve sağlık çalışanlarını bir tiyatro oyunu da buluşturmak istedik. Bu yolla bizde Afyon’un kültür ve sanat hayatına bir katkımız olsun istedik. Başta oyuncular olmak üzere oyuna katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

Ana sponsor Apro Yapı
Tabip Odası özel gösterimi için Afyon’a gelen Hangisi Karısı oyunu için Afyon TED Koleji ev sahipliği yaparken Cafelife dergisi ve Bahçem Restoran sponsorlar arasındaydı. Tiyatro öncesi Tabip Odası Başkanı Murtahan Leblebicioğlu, Apro Yapı Yönetim Kurulu Başkanı …… ya plaket verdi. Apro Yapı …… “Böyle güzel bir organizasyonun parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Herkese iyi seyirler diliyorum” dedi.

Yemek Matrax’ta kahveler Cafe de Graff’ta
Tiyatro Dünyası oyuncuları Berke Hürcan, Ece Gürsel, Celal Belgil, Can Törtop, Ümmühan Kıldiş, Ferhat Balaban ve Can Mutluca oyun öncesi Bahçem Restoranda yemek yediler. Besim Telek’in karşıladığı oyuncular ızgara ve pastırmaya bayıldıklarını söylediler. Berke Hürcan, “Ben bu güne kadar bu kadar enfes bir pastırma yemedim. Tek kelimeyle mükemmeldi. Izgaralar çok iyi ve kıvamında pişirilmiş. Herkese teşekkür ederim dedi. Oyunculara yemekte Tabip Odası Başkanı Murathan Leblebicioğlu’da eşlik etti.

TED Kolejinde sahnelenen oyundan sonra hayranları ile fotoğraf çektiren Hangisi Karısı oyuncuları Afyon’dan ayrılmadan önce Kolaylı Cafe De Graff’ta yorgunluk kahvesi içtiler. Oyunculara Doktor Murathan Leblebicioğlu, Gazeteci Ömer Mazi, Avukat Nilgün Seçen ve Doktor Mustafa Seçen eşlik etti. Yaklaşık bir saatlik kahve molasından sonra yeni oyunla yeniden Afyon’da olmak istediklerini söyleyen Ece Gürsel, herkese teşekkür etti.