Ana sayfa KÖŞE YAZILARI GENİTAL ESTETİK

GENİTAL ESTETİK

357
0

Doğal yaşlanma sürecinin yanı sıra, Hamilelik, menopoz,  hormonal problemler, cinsel aktivitelerin yoğunluğu gibi durumlarda Genital bölgede yaşanan olumsuz değişiklik, kadınların hem günlük hayatını hem de ilişki ve evliliklerini olumsuz olarak etkiler.

Genital estetik ameliyatları arasında en sık tercih edilen Labioplasti (iç dudak sakması ameliyatı) ameliyatı yani kadingenital organı dudaklarına uyguladığımız küçültme ve simetri kazandırma ameliyatı hem evli hem de bekâr ve bakire kızlarımıza uygulayabildiğimiz bir ameliyattır. Kadın genital dış organı olması sebebiyle kızlık zarına zarar veren bir ameliyat değildir. Sabah saatlerinde yapılan labioplasti ameliyatı sonrasında hasta aynı gün taburcu olabilir, ertesi gün normal gündelik hayatına dönebilir ve 1 hafta sonra kontrole gelir.

Bir diğer çok tercih edilen Genital Estetik operasyonu olan Vajinoplasti (vajina daralma), özellikle 2 veya daha fazla normal doğum yapmış veya 1 tane de olsa zor doğum yapmış kadınlarda daha sıklıkla yaptığımız bir ameliyat. Vajinoplasti ameliyatı sayesinde, doğum sonrasında elastikiyeti ve tonusu azalmış olan vajinaya eski elastikiyetini ve sıkılığını kazandırıyoruz. Vajinoplasti ameliyatı sonrasında genelde 1 gece hastanede yatış sonrasında normal gündelik yaşantısına dönebiliyor ve ameliyattan 1 ay sonra kontrole geliyor.

Genital Estetik operasyonları hem estetik kaygının giderilmesi hem de çiftlerin cinsel hayatının kalitesinin artması nedeniyle çok yüz güldürücü sonuçları olan işlemlerdir.

Radyofrekans İle Genital Estetik

Zamanla birlikte gevşeyen kasların yarattığı vajen içi gevşeklik ve orgazm sorunları ve  hatta çok ciddi idrar kaçırma hadiseleri meydana gelebilir. Radyofrekans cihazı çeşitli sağlık sektörlerinde uygulanan yeni bir tıbbi tekniktir. Sonuçları, diğer teknolojilerin başarısız olduğu hız ve verimlilik durumlarında ön plana çıkıyor.

Son derece güvenli olan bu yöntemde 15-20 dakika gibi kısa bir sürede idrar kaçırma problemlerine çözüm olabiliyor.

Radyofrekans sisteminin vajen içinde ve labialarda  uyguladığı kontrol edilebilir ve ölçülebilir olan 41-43 derecelik ısı ile

  • Vajinal sıkılaşma
  • İdrar kaçırma
  • Vajinal kuruluk
  • Orgazm (bosalamama) bozukluğu
  • Labialarda sıkılaşma gibi sorunları dokunun durumuna bağlı olarak 2-4 seans gibi kısa bir sürede tedavi edebiliyoruz.

Uygulama sırasında herhangi bir anesteziye ihtiyaç duyulmadığı gibi hastalar açısından tamamen konforlu ağrısız sancısız olarak seans tamamlanmaktadır.  Kişi hemen sosyal hayatına devam etmekle birlikte herhangi bir özel prosedür ya da cinsel perhiz uygulanmaması da bu sistemin en büyük avantajlarından biridir.

  • 3 seans sonrasında yapılan ölçümlerde vajinada %35 oranında daralma
  • Menapoz döneminde ki hastalarda kurulukta azalma
  • İdrar kaçırmada hastalarında 2. seanstan itibaren %75 azalma
  • Labialara (vajen dudakları) yapılan 20 şer dakikalık 3 seans uygulama sonucu labialarınlaxity (sarkık, gevşek) durumunda %80 oranından toparlanma

Hastalardan alınan yorumlarda tedavi sonrası orgazm hissinde %60 oranında artış

HASTALARIMIZ RADYOFREKANS UYGULAMASIYLA SIKINTILARINDAN AMELİYATSIZ OLARAK KURTULABİLİR.

Tüm Genital Estetik İşlemler ile ilgili Kliniğimizi arayarak ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz