Ana sayfa AFYONKARAHİSAR En güzel sevgililer günü hediyesi

En güzel sevgililer günü hediyesi

184
0

Afdider Gençlik Kolları üyesi Osman Çakmak Antalya Akdeniz Üniversitesinde yapılan ameliyatla eşi Raşide Çakmak’tan alınan böbrek nakledildi. Ameliyatın 14 Şubat sevgililer gününde yapılması ise ameliyata ayrı bir anlam kattı.  

Afdider Yönetim Kurulu Üyesi Sema Akdağ’ın sosyal medyadan duyurduğu böbrek nakli haberine göre Afyonlu Osman Çakmak uzun süredir böbrek yetmezliği çekiyordu. Eşi Raşide Çakmak’ın dokuları uyumlu olması üzerine hiç düşünmeden hayat arkadaşına böbreğini vermeyi kabul etti. Antalya Akdeniz Üniversitesine giriş yapan Çakmak çiftine organ nakli ekibi güzel bir haber veri. Ameliyat 14 Şubat Sevgililer Gününde yapılacak dedi. Bu habere daha çok sevinen Çakmak çifti hazırlıklar yapıldıktan sonra ameliyata alında.

Başarılı bir operasyondan sonra Raşide Çakmak’tan alınan böbrek eşi Osman Çakmak’a nakli yapıldı. Çifte mutluluk yaşayan Çakmak çifti bu güzel haberi sevdikleri ile paylaştılar. Afdider Yönetim Kurulu Üyesi Sema Akdağ, “Genç kardeşimizin sağlığına kavuşmasına çok sevindim, eşini yürekten kutluyorum. Birde bu ameliyatın sevgililer gününde yapılması çok daha güzel ve anlamlı oldu. Bu vesile ile ülkemizde olduğu gibi Afyon’da da yüzlerce gencecik insan organ sorunu yaşıyor. Biz çok kişi organ nakli beklerken hayatını kaybediyor. Herkesi organ bağışı yapmaya ve başka hayatları kurtarmaya davet ediyorum. Herkes Osman Çakmak kardeşimiz gibi şanslı olmaya biliyor” diye konuştu.  

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz