Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Dünya rekortmeni oyun Afyon’da

Dünya rekortmeni oyun Afyon’da

157
0

Tiyatrokare tarafından yeni bir kadro ile hazırlanan ve 2. Sezonuna giren ‘Şen Makas’, 1 Şubat’ta Afyon seyircisi ile buluşacak. Amerikan Tiyatro Tarihi’nin en uzun süreli oynanan oyunu olarak Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başaran ‘Şen Makas ‘, Boston’da 1979 yılından bu yana aralıksız seyirciyle buluşuyor.

Seyirci oyuna dahil oluyor

‘Charlie Chaplin Komedi Ödülü’ sahibi olan oyunda, seyirciler de oyuna dahil oluyor ve bir kuaför salonundaki katili, oyunculara sorular yönelterek belirliyor. Oyunun finali her defasında seyircinin isteğine göre değişiyor. Seyirci bazen oynuyor, bazen sorgu yaparak, bazen oy vererek katılıyor ama hep katıla katıla gülüyor.

Oyunu Nedim Saban yönetiyor
ABD’nin yanı sıra dünyanın tüm ülkelerinde seyirciyle buluşan ‘Şen Makas’, 1997 yılında yine Tiyatrokare tarafından büyük başarıyla sahnelenmiş ve gişe rekorları kırmıştı. Nedim Saban’ın yönettiği oyunun güncellenen halinde hayatımızda önemli bir yer kaplayan sosyal medya gerçekliği daha fazla öne çıkarılıyor.

Melek Baykal şen dulu canlandırıyor
Bu interaktif komedide Melek Baykal, şen bir dul kadını oynuyor. Seyirci Melek Baykal’ın yanısıra, Veysel Diker, Müge Kement, Cem Güler’i sorgulayarak suçluyu bulmaya çalışıyor. Ünlü sunucu Jess Molho’dan da yardım alarak çözülen cinayetin komiseri ise Özgür Yetkinoğlu. Paul Portner’in yazdığı, Nedim Saban’ın yönettiği oyun büyük beğeni kazandı.


Cep telefonları açık

Cep telefonlarının açık kaldığı ‘Şen Makas’ oyununun finalinde web sitesi miz üzerinden oylama yapılacak ve seyircinin verdiği karara göre oyunun finali oynanacaktır.