Ana sayfa RÖPORTAJ Dilek Karakuyulu

Dilek Karakuyulu

0

Minicik hayatlara dokunup hayat veren bir öğretmen, anne, antrenör Dilek Karakuyulu…

1974 de Eskişehir de doğdum. Tüm eğitim öğretim hayatım Eskişehir’ de geçti. Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fizik Bölümü mezunuyum. 20 yıllık sınıf öğretmenliğimin ardından 11 yıldır görev yaptığım Şehit Mustafa Türker İlkokulunda bu yıl idareci olarak görevime devam etmekteyim.
Halk Oyunları,Bocce,ve Taekwondo antrenörlüklerim var.Aktif olarak Taekwondo Antrenörlüğümü sürdürmekteyim.Milli Sporcu ve Milli Takım Antrenörüyüm.
Tek amacım kendi ayakları üzerinde durabilen, birilerine bağımlı olmadan yaşamını sürdürecek, başarının yolunu kendisi tespit edip başarıya ulaşabilmek için de hedeflerini çizip bu yolda yürüyen,vatanına ,milletine,bayrağına saygılı , MUTLU nesiller yetiştirebilmek.
Öğretmen Dilek kim? Bir sevdadır öğretmen olmak evet Dilek Öğretmen de sevdalıdır mesleğine çocuklarına bir şeyler öğretebilmek onların öğrendiğini görmek onun için en büyük mutluluktur. Çocuk gibi onlarla oynamak, minik elerinden tutmak, kucaklamak, minnacık yüreklerine sevgiyi aşılamak…
Antrenör Dilek kimdir?
Sporun insanın hayatına disiplin, planlı olma,saygı,paylaşım,birlikte hareket edebilme yetisi kazandırdığına inanan herkesi bu konuda spora teşvik edendir.Başarıya ulaştıkça daha çok çalışılması gerektiğini anlatan,büyüdükçe küçülmenin,alçak gönüllü olmanın erdem olduğunu benimsetendir antrenör Dilek.
Sporcu Dilek kimdir?
Çocuklarına azmin ve hedefin insan hayatındaki rolünü gösterip örnek olabilmek için 3 yıldır Türkiye Şampiyonalarına girip kürsüye çıkan ve bu yıl 62 ülkenin katıldığı uluslar arası maçta şampiyon olup 1.lik kürsüsünde istiklal marşını okutarak şanlı bayrağımızı gururla dalgalandıran Şampiyon Hocanın Şampiyon Çocukları olur diyendir sporcu Dilek.
Eş ve anne olarak bu kadar sosyal etkinlikler yaşamına nasıl yansıyor?
İnsanlar sosyal bir varlıktır. Ne kadar çok sosyal olursak o kadar güçlü iletişim kurabiliriz diye düşünenlerdenim. Son yapılan araştırmalarda bunun kanıtı birey ne kadar sosyal olursa iş hayatında o denli başarılı olduğu tesbit edilmiş. Aile hayatımızda herkes halinden gayet memnun çünkü biz ailece sosyal olmayı seviyoruz. Kızım da taekwondo sporuyla ilgilendiği hatta boynuz kulağı geçer misali çok şükür başarıdan başarıya koştuğu için sıkıntı çekmiyoruz.
Gülsena Karakuyulu kimdir?
2000 doğumlu 11.sınıf öğrencisi aklı fikri sporda ve etkinliklerde başarısının üzerine başarı katabilmek için gece gündüz araştırmalar yaparak çalışan yaşından büyük işlere imza atan milli sporcumuzdur.
2014 ,2015,2016,2017 4 YIL Türkiye ŞAMPİYONU
2014 TURKİŞH OPEN ŞAMPİYONU
2015 BERLİN ŞAMPİYONU
2015 SIRBİSTAN AVRUPA ŞAMPİYONU, AVRUPA 3. SÜ
2016 PERU DÜNYA 2. VE DÜNYA 3. SÜ
2017 YUNANİSTAN DÜNYA 2.
2017 YUNANİSTAN 2 kere AVRUPA ŞAMPİYONU
2017 AVUSTURYA 2.Sİ
Nazlıcan Etce kimdir?
2002 doğumlu 9. Sınıf öğrencisi azmiyle ve çalışkanlığıyla hedefine doğru ilerleyen milli sporcumuz.
2016 TÜRKİYE 2.Sİ
2017 TURKIŞH OPEN ŞAMPİYONU VE 2.Sİ
2017 TÜRKİYE 2.Sİ
Nevriye Erkaya kimdir?
2001 doğumlu 11 sınıf öğrencisi disiplinli ve planlı çalışan kişilik özellikleri mükemmel bir sporcumuz.
2014 Türkiye 2.si
2017 TÜRKİYE 3.SÜ