Ana sayfa YAŞAM Çocuklar ders de anneler kahvaltıda

Çocuklar ders de anneler kahvaltıda

0

Şemsettin Karahisarı 5/F sınıf anneleri Yeşilyol Özsüt’te kahvaltıda buluştular. Tanışma kahvaltısına sınıf öğretmenleri de katıldı.

4 yıl boyunca birlikte eğitim görecek olan çocukları için daha iyi bir eğitim almaları için neler yapabilecekleri konusunda tanışma ve fikir alışverişi için kahvaltıda buluştular. Yeşilyol Özsüt’te yapılan kahvaltıya yaklaşık 20 öğrenci velisi katıldı. Kendi aralarında sosyal medya üzerinden kurdukları gurup üzerinden haberleşerek ev ödevi ve soru paylaşımı yapmaya karar verdiler.

Şemsettin Karahisari Ortaokulu 5 F sınıfının velilerinin düzenlediği kahvaltıya sınıf öğretmeni Deniz Tiryakioğlu ve Din Kültürü Öğretmeni Hatice Başyiğit’te katıldı. Sınıf Öğretmeni Tiryakioğlu, “Bu kadar kısa bir sürede öğrenci annelerimizin bir araya gelmesi ve bu kadar yüksek bir katılım sağlanması çocuklarımız için çok sevindirici. Çocukların başarılı olması için onların çabası ve biz öğretmenlerin verdiği eğitim yetmez. Çocuklarımızın arkasında bilinçli ve ilgili bir aile yoksa başarı gelmez. Sizin destek ve ilgisi çok önemli” dedi.

Sınıf temsilcisi görevini üstlenen Gülay Çınar ve Huriye Mazi, “Hepimizin ortak amacı çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alması. Bunun için Öğrenci, Öğretmen ve veli üçgenini iyi kurmamız gerekli. Bu bilinçle kısa sürede bir araya gelerek neler yapacağımızı konuşmak ve irtibat halinde olmaya karar verdik. Bu kahvaltı ilk oldu ama son olmayacak, zaman zaman bir araya gelip yol haritamızı belirleyeceğiz” dediler.

Kahvaltıya katılan öğretmen ve veliler
Deniz Tiryakioğlu Sınıf Öğretmeni
Hatice Başyiğit Din Kültürü Öğretmeni
Gülay Çınar
Huriye Mazi
Muradiye Yavuz
Filiz Akkaş
Hülya Alp
Songül Özdemir
Şermin Öztürk
Zeynep Yavuz
Zehra Darı
Gökçen Çınar
Ayten Erkoç
Aysun Ulu
Emine Demir

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz