Ana sayfa AFYONKARAHİSAR ÇOCUK FİLMLERİ FESTİVALİ 17. KEZ BAŞLADI

ÇOCUK FİLMLERİ FESTİVALİ 17. KEZ BAŞLADI

72
0

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Destekleri ile TÜRSAK Vakfı tarafından gerçekleştirilen 17. Çocuk Filmleri Festivali başladı. 19-23 Nisan tarihleri arasında pandemi koşulları nedeniyle çevrim içi gerçekleştirilecek festival,

son dönemin beğeniyle izlenen kısa ve uzun metraj filmleri ile birbirinden eğlenceli atölyeleri minik sinemaseverlerle buluşturacak. Festivalin açılış filmi ise geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Filmimin Hikâyesi yarışmasının birincisi “Fatma Yoksul”un

 yönetmen Emre Kavuk ile birlikte çektiği “Bizim Köyde Macera” olacak.

Çocukların sağlıklı bir hobi edinmelerine, sanatsal üretim gerçekleştirmelerine, sinemayla tanışmalarına ve erken yaşta sinema kültürü edinmelerine rehberlik etme hedefi ile gerçekleştirilen 17. Çocuk Filmleri Festivali çevrim içi olarak başladı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile TÜRSAK Vakfı tarafından gerçekleştirilen festivalin bu yılında da film gösterimleri çevrim içi ortamda olacak. Türkiye’nin 81 iline yayılacak filmlerin coşkusuyla milyonlarca çocuğun evde eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacak festival, birbirinden renkli ve eğlenceli filmleri cocukfestivali.com adresinde minik sinemaseverlerle buluşturacak. Festivalde film gösterimlerinin yanı sıra birbirinden önemli isimlerin çocuklarla çevrim içi olarak buluşacağı öğretici atölyeler de TÜRSAK Vakfı YouTube kanalından takip edilebilecek.

Festivalin bu yılki kapanış töreni ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda TÜRSAK Vakfı YouTube kanalında gerçekleştirilecek. Törende ayrıca festival kapsamında gerçekleştirilen Filmimin Hikâyesi yarışmasının birincisi de açıklanacak.

Festival Menüsünde Rengarenk Fimler Çocukları Bekliyor 

17. Çocuk Filmleri Festivali kapsamında cocukfestivali.com adresinde çevrim içi ve ücretsiz gerçekleştirilecek film gösterimleri ile Türkiye’nin dört bir yanından çocuklar sinema kültürünü evlerinden deneyimleyecek. Son dönemin en ilgi çeken ve renkli hikayelerinin yer aldığı festivalin programı minik sinemaseverleri keyifli bir yolculuğa çıkaracak. Festivalde bu yıl kısa ve uzun metrajlardan oluşan 15 filmlik bir program çocuklarla buluşacak. Açılış filmi geçtiğimiz yıl Filmimin Hikâyesi yarışmasını kazanan Fatma Yoksul’un yönetmen Emre Kavuk ile birlikte çektiği Bizim Köyde Macera olacak. Programdaki diğer filmler arasında ise Asteriks: Sihirli İksirin Sırrı, Ay Bekçisi, Çılgın Köpekler, Elektrik Gökyüzü, İçgüdü, Kıyıdaki Yaşam, Kirpi ve Saksağan: Sevimli Uzay Kahramanları, Küçük Ayakkabıcı, Küçük Kahraman, Maestro, Mido ve Şarkıcı Hayvanlar, Son Jeton, Şifreni mi Unuttun? ve Yaprak yer alıyor.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz