Ana sayfa AFYONKARAHİSAR CHP’de ön seçim vardı

CHP’de ön seçim vardı

151
0

Hafta sonu Cumhuriyet Halk Partisi’nde ön seçim vardı.

Türkiye Genelinde değil,

Sadece 29 ilde.

Bu 29 il arasında Afyonkarahisar’da vardı.

Geri kalan 52 ilde merkez seçimi

Yani atama

Yani o, bu, şu diye işaret edilen adaylar seçime girecek.

Neden böyle bir yanlış yapılıyor anlamadım.

29 il arasında olmamız şans mı?

Yoksa zaten umut kesilmiş, ne haliniz varsa görün mü deniliyor

17 kişi CHP’den milletvekili olmak için aday adaylığı başvurusu yaptı.

İlk sürpriz CHP’nin flaş isimlerinden İlhan Çınar’ın adaylık başvurusu yapmaması oldu

İkinci sürpriz ortalıkta hiç kimse yokken Donkişot gibi ortaya çıkıp CHP adına ilk seçim başlatan bir ADAM çıktı. CHP il yönetimine rağmen çalıştı, çalıştı, çalıştı

Ama yinede 500 lira vermedi diye CHP İl Binasında basın toplantısı bile yapmasına izin vermediler. Ne garip değil mi?. Daha yarışın başında CHP il yönetimi taraf oluyor. İl yönetimi kim güçlüyse onun yanında, kimin parası varsa onunla, parası olan il binasında basın toplantısı yaparken yönetimde onların arkasında konu mankeni oluyor. Paran yoksa siyaset yapma, bizim mahalleye de uğrama deniliyor. Bunu da Cumhuriyet HALK Partisi yapıyor. 

Milletvekilliği için ilk ortaya çıkanlardan biri eski il başkanı Ramazan Akgöz’dü. Akgöz ön seçim olursa ben kesin 1. çıkarım. Çünkü ben il başkanı olurken delegenin yüzde 80 oyu ile geldim diyordu. Ama Akgöz, onca siyasetin içinde bulunmasına rağmen siyasette 1 saatte bile çok şeyin değişeceğini anlamamış. O nedenle de ön seçimde birinci olmak yerine 13. sırada sadece 652 oy alabildi. Elbette onun içinde yıpratıcı kampanyalar yürütüldü. Afyonkarahisarlı değil, bilmem kimlerle resimleri var gibi.

Şu koltuk ne kadar tuhaf bir şey oturan kalkmak bilmiyor. Sanki koltukla insanın bir yerleri bütünleşiyor. Etle tırnak gibi, Leyle ile Mejnun gibi oluyor. Bir türlü ayrılmak, kopmak, bırakmak istemiyor. Yapılan tüm anketler Halil Ünlütepe’yi artık istemiyoruz çıkmasına rağmen, Küçükçobanlar’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında biz bu adamı ilk kez görüyoruz denilmesine rağmen, yeniden, bir kez daha diyen Ünlütepe, 8. sırada sadece 852 oy alarak tarumar oldu.

Donkişot Süleyman ise 17 aday adayı arasında 11. olarak 738 oyla fark yarattı. CHP üyelerine, delegesine, seçmenine ve en önemlisi il yönetimine aklınızın bir köşesine yazın artık bende varım dedi. Sadece kendisi değil, CHP üyeleri de bu adamda gelecek var biz senin yanınızdayız diye geleceğe yatırım yaptılar.

Gelelim Ahmet Toptaş’a benim için bir sürpriz değil. Zaten beklenen ve olması gereken kişi olarak ön plana çıkıyordu. Onun tek rakibi aynı zamanda meslektaşı olan İlhan Çınar’dı. Oda adaylığını koymadığı için zaten tek kalmıştı. Hatice Gök’ün ikinci olması büyük bir başarı. Peki bundan sonra ne olur. Elbette CHP seçime Ahmet Toptaş, Hatice Gök, Bekir Kasap, Şeref Ceylan ve Tuğrul Akkuş’la gidecek gibi görünüyor. 5 vekilli Afyonkarahisar’da bu liste ne yapar? İl başkanını söylediği gibi en az 3 vekil çıkar mı? yoksa 0’mı çekerler onu da 13 Haziran’da göreceğiz.

KRAL MİDAS 4 Nisan 2011

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz