Ana sayfa YAŞAM Böyle olur bilek güreşi

Böyle olur bilek güreşi

0

Afyon Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Spor Oyunları’nın açılış töreni yapıldı.

Halı saha futbol, voleybol, basketbol, halat çekme, paintball, dragon bot branşlarında takım, penaltı atışı, bilek güreşi, dart, bowling, tavla, kort tenisi, 100 metre ve 400 metre koşu branşında ise bireysel mücadelenin yapılacağı Spor Oyunları’nın Atatürk Stadyumu’nda yapılan açılışla başladı.

Spor Oyunlarının açılışına Vali Aziz Yıldırım, Milletvekili Ali Özkaya ve Burcu Köksal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları, oyunlara katılan firma temsilcileri, sporcular ve diğer davetliler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Vali Aziz Yıldırım, Mustafa Kemal Atatürk’ün ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim sözünü hatırlattı. Bunun önemli bir düstur olduğunu vurgulayan Vali Yıldırım, “Zeki, çevik ve ahlaklı olmak. İşte bizim olmamız gereken, gençlerimizin olması gereken, sporcularımızın olması gereken, üzerlerinde taşımaları gereken sıfatlardır bunlar. Bunları hiçbir zaman unutmamak gerekiyor. Spor kardeşliği, dostluğu, birbiriyle olan yakınlığı temin ettiği sürece büyük bir önem taşıyor. Rekabet önemlidir ama bu rekabet hiçbir zaman düşmanca bir rekabet olmamalıdır. Dostça bir rekabet olmalıdır” dedi.

Spor oyunların başlamasıyla birlikte Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri bilek güreşi yarışması yaptılar. Büyük bir ilgiyle izlenen bilek güreşi yarışmalarında Berna Göçmen Tokman ile Arzu Dalay Duman büyük bir heyecan yarattılar. Davetlilerin büyük ilgi gösterdikleri başka bir yarışma ise Funda Güleç Yaman ile Günay Öztürk Yaman arasında yapılan bilek güreşi oldu.

Atso1-Afyon Belediyesi Meclis Üyesi Günay Öztürk Kart ve Funda Güleç Yaman arasında yapılan bilek güreşinde uzun süren mücadeleye rağmen kazanan çıkmadı. ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, “Maçın galibi yok her ikinizde birinci ilan ediyoruz” dedi.

Atso2-Bilek güreşi yarışmalarında güne damgasını vuran başka bir mücadele ise Berna Göçmen Tokman ile Arzu Dalay Duman arasında yaşandı. İki yakın arkadaşın mücadelesinde bir birinin gözünün içine bakarak yapılan yarışmanın galibi olmadı.

Atso3- Atso spor oyunlarında şıklıkları ile dikkat çeken Berna Göçmen Tokman, Ferah Bektaş, Arzu Dalay Duman, Günay Öztürk Kart, Funda Güleç Yaman oldu.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz