Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT Boşananlar Kulübü ile tiyatro festivali sona erdi

Boşananlar Kulübü ile tiyatro festivali sona erdi

0

Ünlü Tiyatro ve sinema oyuncuları Bekir Erdem Öz, Ufuk Kaplan, Koray Sıpçıkoğlu Erdoğan Karagöz, Ercüment Aydın, Ertunç Alıcı gibi oyuncuların yer aldığı Boşananlar Kulübü tiyatro oyunu TED Koleji Konferans salonunda Afyonlu tiyatro severler ile buluştu.

1.Afyonkarahisar Tiyatro Festivali kapsamında sezonun 5 oyunu Boşananlar Kulübü Afyonlu tiyatro severlerle buluştu. Tiyatro Festivali Sanat Yönetmeni Ömer Mazi, “Afyon’un bir kültür ve sanat şehri olması için Cafelife olarak bizde bir katkı sunmak istiyoruz. Bu nedenle Cafelife özel gösterimleri olarak başlayan tiyatro gösterileri artık bir tiyatro festivali haline geldi. Bu sene 5 tiyatro ve bir stand-up gösterisi ile Afyonlu sanatseverlerin karşısına çıktık. Gelecek sezon için Ekim ayından itibaren 6 süper gösteri ile Afyon’da kültür ve sanat faaliyetlerine devam edeceğiz” dedi.

Ünlü oyuncuların yer aldığı Boşananlar Kulübü sezonun 5. Gösterisi olarak Afyonlu tiyatro severlerin karşına çıktı. TED Koleji sahnesinde oynanan oyunda Bekir Erdem Öz, Ufuk Kaplan, Koray Sıpçıkoğlu Erdoğan Karagöz, Ercüment Aydın, Ertunç Alıcı’nın performansı izleyenler tarafından büyük beğeni aldı. 250 davetlinin izlediği Boşananlar Kulübü oyu iki perde olarak toplam 2 saat sürdü. İlk perdeden sonra Festival sanat yönetmeni Ömer Mazi, katılımcılara teşekkür etti. Mazi, “Afyon’un bir kültür ve sanat şehri olması için çorba da bizimde tuzumuz bulunsun diye kolları sıvadı. Bu sezon 5 tiyatro ve bir de stand-up gösterisi planladık. Şu ana kadar 5 gösteri geride kaldı ve Ekim ayında yeni gösterilerle sizlerin karşısında olcağız” dedi.

TED Koleji sahnesinde oynanan oyundan sonra seyircilerle buluşan oyuncular bol bol fotoğraf çektirdiler. 250’den fazla tiyatro severin izlediği oyun tam puan alırken bir sonraki oyun için sabırsızlandıklarını söylediler. Ekim ayında, 2. Afyonkarahisar Tiyatro Festivali “Bir Bu Eksikti” adlı oyunun ile sezona başlanacak ve 5 gösteri ile devam edecek.