Ana sayfa YAŞAM Bolvadin, Paris, Moskova hattı

Bolvadin, Paris, Moskova hattı

0

Afyon Bolvadin’de üretilip dünyaya satılan Avşar Emaye Verda Mutfak ürünleri için Bolvadin Ticaret Odası Başkanı Murat Tabak ve babası Raşit Tabak fuardan fuara koşuyorlar.

Eylül ayında tam 4 fuara katılan Avşar Emaye dünyanın en prestijli markalarıyla boy ölçüşmeye devam ediyor. Baba Raşit Tabak Mısır’da yapılan fuara katılırken Murat Tabak ise önce Paris, daha sonra Paris’ten direk Rusya’da uçarak Moskova’da yapılan fuara katıldı. Başka bir ekip ise yine yurt dışında yapılan fuarda yer aldı.

Bolvadin’dan bir dünya markası yaratan Avşar Emaye dünya pazarında yer almak ve gelişmeleri yakından takip etmek için sektörün en önemli fuarlarında yer alamaya devam ediyor. Yılda yaklaşık 50’ye yakın fuara katılan Raşit Tabak ve Murat Tabak rekora koşuyor. Raşit Tabak, “Marka oluşturmak çok zor, ama daha zor olanı o markayı koruya bilmek. Biz sektörün dünyadaki en önemli fuarlarında yer alıyoruz. Bir taraftan ben gidiyorum, diğer taraftan Murat Tabak gidiyor. Bizim yetişemediğimiz yerlere diğer ekiplerimiz gidiyor” dedi.

Murat Tabak, Fransa Paris’te yapılan Maison&Obje fuarında dünyanın ve Türkiye’nin önemli markalarıyla aynı fuarda yer aldı. 50’den fazla ülkede satılan Avşar Verda Mutfak gereçlerinin Pazar payını artırmak ve yeni iş bağlantıları kurmak için Paris fuarında yer aldıktan sonra Türkiye’ye dönmeden Household Expo 2017 Moskova Rusya fuarına katıldı. Afyon’un gururu olan Verda dünya pazarında yer almaya devam ediyor.