Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Bir açılıp bir kapanan ünlü rallici Burcu Çetinkaya

Bir açılıp bir kapanan ünlü rallici Burcu Çetinkaya

206
0

Türkiye’nin en ünlü kadın Rallicisi Burcu Çetinkaya spordaki cesareti kadar kıyafet tercihlerinde de cüretkar ve cesaretli kıyafetleri tercih ediyordu. Kapanması kadar yeniden açılması da tartışma konusu oldu.  

Neden kapandı?

Kapanma kararını uzun zaman önce aldığını söyleyen Çetinkaya, “10 sene önce sigarayı bıraktım. 7 yıl önce de alkolü. 4 yıl önce namaza kılmaya başladım. Bunlar hep yavaş yavaş oldu” dedi. Manevi yolculuğunun 10 yıl önce başladığını ifade eden ünlü rallici, “Örtünmem kendi içimde nefsimle verdiğim mücadele neticesinde attığım bir adımdır. Uzun süre önce aldığım bir karardı. Cesaret etmem biraz zaman aldı. Geçen yıl kapandım. Önyargılar olunca üzülüyorum. Dualarımda, beni kıranlara, sert davrananlara, hakaretlere bile kalbimin sertleşmemesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Neden açıldı?

Çetinkaya baş örtüsünü neden tekrar çıkardığını ise şöyle açıkladı, “Bu konu kişi ile Allah arasında olmalı. Altı sene de böyle düşünüyordum. Bir süre konuşmak istemedim. Kendilerince yorumlar yapıldı, yanlış yanlış yorumlar yaptılar. Bu benim yolculuğum. Başörtüsüyle devam edebilmeyi çok isterdim ama gücüm yetmedi. Başörtüsüne saygısızlık yapmam istemem. Ben bu kararı bir sene düşündüm” dedi.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz