Ana sayfa AFYONKARAHİSAR BELEDİYE BAŞKANI VE VALİYE

BELEDİYE BAŞKANI VE VALİYE

11
0

Bu günkü yazı tamamen belediye başkanı Burhanettin Çoban ve Vali İrfan Balkanlıoğlu’na. Bu bir öneri ve uygulanması zorunlu bir durum.

Bir yol üç ayda tam 5 kez kazılıyorsa ve buna gelişme ve halkın iyiliği için diyenlere bir önerim var. Atalarımız “Akıl yaşta değil başta” demişler. Hani bir başta bende var, içinde ne kadar akıl var bilmiyorum ama.

Yolu kim kazıyor?

Belediye su için,

Tedaş kabloları yer altına almak için

Telekom telefon hatları için

Doğalgaz daha temiz ısınmamız için

Afjet daha sağlıklı ısınmamız için

Ve başkaları da kazıyor

Evet hepside halkın, insanların yararına. Buna kimsenin itirazı yok. Ancak el insaf beyler, bu kazılan yollar bizim. Bizim paralarımızla yapılıyor. O yolları kazan kurumlar el insaf, o kazı masraflarını bizden çıkartıyorsunuz. El insaf Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, hem bizim paralarımızla yollarımızı paramparça yapıyorsunuz, hem de onun trafik karmaşasını, tozunu mikrobunu bize çektiriyorsunuz ve adına da gelişme diyorsunuz. Bu o kadar basit değil.

Sayın vali yılda tam 4 kez il koordinasyon toplantısı yapıyorsunuz. 3.sü birkaç gün önce yapıldı. Allah aşkına bu koordinasyon toplantısının amacı ne? Vali, belediye başkanı, kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları, kurum müdürleri bir araya gelip ben şunu yaptım, ben bunu yaptım, gelecek yıl şunları yapacağım. Gelsin çaylar gitsin kahveler. Adet yerini bulsun 3 ay sonra görüşürüz. Bumudur koordinasyon?

Eğer buysa size de el insaf vali bey.

Benim aklım, 3 ayda aynı yolun 5 kez kazılmasına bir anlam vermiyor. Bunun gelişme ve halkın iyiliği ile bir alakası yok. Bu tamamen beceriksizlik ve halka eziyet etmeden öte bir şey değil.

Peki ne yapılmalı?

Sayın Vali İrfan Balkanlıoğlu, bu şehrin en büyük mülki amiri sizsiniz.

Sayın Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, bu şehrin iki numaralı mülki amiri, üstelik seçilmiş mülki amiri siz siniz. Diğer kurumlar size bağlı veya size bağlı çalışmak zorunda olan kurumlar. Siz ikinizin dışında iş yapmaları, adım atmaları imkansız. O halde Balkanlıoğlu ve Çoban bir araya gelerek bu yol kazma olaylarına bir son vermeli.

İşte size bir öneri. Belki aklınıza gelmemiştir. Nasıl il koordinasyon toplantısı yapılıyorsa vali başkanlığında belediye başkanı ve yolları kazan yatırımcı kurumlar bir araya gelin. 2011’in zaten yol çilesini çektik. Ama 2012’de kesinlikle aynı çileyi çekmek istemiyoruz. Vali bey, başkan bey, toplayın yol kazan kurumları. Deyin ki, “Bakın beyler yılsonuna kadar planlamanızı yapın, 2012’de Afyonkarahisar’da alt yapı çalışmaları tek bir elden yürütülecek. Hiç kimse kafasına göre istediği zaman yolları kazamayacak. Kurtuluş caddesi imaret camiinden Müzeye kadar, Ordu bulvarı, Anıt parktan stadyuma kadar bir kere kazılacak ve 10 yıl boyunca burada kazı yapılmayacak. Herkes planlamasını buna göre yapın. Yapılacak olan kazı çalışması öyle 30 santim 60 santim değil. İçinde insan dolaşacak. Tamirat ve yenileme çalışması yol kapatılmadan, kazılmadan alttan yapılacak kadar büyük olacak. Yollarımız artık yılda 5 kez değil tam 10 yıl kazılmayacak kadar sistemli ve kullanışlı olacak. Hadi bakalım planınızı yapın. Bu halka yazık. Bu milletin parasına yazık. Herkes keyfe keder kazı yapamayacak artık” deyin.

Sayın vali,

Sayın başkan,

İnanın içinden bir insanın gezeceği bir yatırım daha ucuza maal olur. Her kazan ve kazdığını kapatan zaten masraf yapıyor. O masrafları üst üste koyun hangisi daha maliyetli. Yeter artık. Yolları kazıp durmayın, aynı yolun 5 kez kazılmasının bir anlamı yok.

Bir kere kazılsın 10 yıl kazılmasın.

Bunu yapın adınız efsane valiye

Efsane başkana çıkar. 22 Temmuz 2011

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz