Ana sayfa YAŞAM Başkan ve Vali Çalışan Gazetecileri unutmadı

Başkan ve Vali Çalışan Gazetecileri unutmadı

0

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü geleneği bozulmadı. Her yıl olduğu gibi bu senede Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Vali Aziz Yıldırım gazeteciler ile bir araya geldiler.

Başkan kahvaltıda buluştu
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Afyon’da görev yapan medya çalışanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Çoban, tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı ve aileleriyle birlikte nice yıllara sağlık, mutluluk ve başarıyla ulaşmalarını temenni etti.

Basın demokrasiye sahip çıktı
Kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesinde üstün gayret gösteren basın camiamızın tarafsız, objektif, demokratik yanlarıyla her daim ülkemize ve şehirlerimize büyük katkıda bulunduklarına dikkat çeken Çoban, “15 Temmuz’da ülkemiz hain bir darbe girişimine maruz kaldı. Gazetelerimiz, internet medyamız, televizyonlarımız, darbe teşebbüsü anlaşılır, anlaşılmaz Hükümeti sevsinler, sevmesinler, mevcut Hükümetle araları iyi olsun, iyi olmasın, demokrasiden yana tavır koydular” dedi.

Başkan Çoban, “Gerçekten bu tam bir kırılma noktasıydı. Eğer gazetelerimiz, internet medyamız, televizyon kanallarımız, bırakın darbenin yanında yer almayı, bir an tarafsız dahi olsalardı gerçekten sonuçlar çok farklı olabilirdi. Bu bakımdan demokrasinin sahiplenmesinde de basın yayın hayatımız, yani sizler, sizleri çalıştıran televizyonlar ve gazeteler çok büyük bir ülke sevgisi ortaya koydular. Buradan hepsini saygıyla anıyorum, hepsine şükranlarımı, teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Vali’den öğle yemeği

Vali Aziz Yıldırım, fedakârca zor koşullarda görevini icra eden ve kamuya doğru bilgi verme gayreti içerisinde olan basın mensupları ile öğle yemeğinde buluştu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ile basın mensupları ile bir araya gelen Vali Aziz Yıldırım Fotoğraf makinesini alarak Foto Muhabirliği yaptı. Masalarda gazetecilerin tek tek fotoğraflarını çekti. Vali Yıldırım, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününüzü kutluyorum, hepinize hayırlı uğurlu olsun. 1961 yılından bu tarafa yaklaşık 56 senedir bu etkinlik kutlanmaktadır. Hepinizin bildiği gibi 24 Temmuz tarihinde de basında sansürün kaldırılışının yıl dönümü kutlanıyor. Özgür basın demokrasinin olmazsa olmazıdır. Sizler iyi ki varsınız” dedi.

Bakan Eroğlu telefonla kutladı
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensupları ile bir araya gelinen program sırasında Vali Aziz Yıldırım’ı arayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Değerli basın mensuplarımız, değerli kardeşlerim öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü canı gönülden tebrik ediyorum. Ben de lisedeyken gazetecilik, yazarlık yapmıştım. Dolayısı ile ben de sarı basın kartı faal biri olarak sizleri tebrik ediyorum. Bizleri her konuda haberdar eden kıymetli gazeteci kardeşlerime muvaffakiyetler temenni ediyorum. Bütün gazetecilerin 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü tekrar tebrik ediyorum” dedi.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz