Ana sayfa AFYONKARAHİSAR BAŞKAN PALA İLE TELE SÖYLEŞİ

BAŞKAN PALA İLE TELE SÖYLEŞİ

24
0

11 Ağustos’ta “Bu ayıp Emirdağ’a Yakışmadı” diye bir yazı yayınladık. İki konu vardı biri iftar meselesi diğeri görme engelli bir vatandaşın sorunu ile ilgili. Yazıdan birkaç gün sonra Başkan Cengiz Pala arayarak “Çok kırıldım. Senden böyle bir şey beklemezdim” diye sitem etti. Sayın başkan ben gazeteciyim. Biz haberciyiz, elimize gelen bilgiler doğrultusunda yazılar yayınlarız. Ne garipse tüm başkanlar, valiler, kaymakamlar basın bizim denetim kurumumuz gibisiniz, bizim gözümüz kulağımızsınız derler. Ancak bir ters yazı yazmaya gör. Kral Midas senden beklemezdik, sen bizim dostumuz, arkadaşımızdın. Evet sonuna kadar katılıyorum ben sizin dostunuzum. Ama iyi dost sizlere yalakalık yapanlar değil sizin eksiklerinizi yanlışlarınızı söyleyendir.

Neyse biz başkanla tele sohbetimize dönelim. Başkan Cengiz Pala, cevap hakkı istiyorum dedi. Ne kadar medeni ve öz güvenli olduğunu gösterdi. Evet yazdığımız her yazı için, yazıda yer alan insanlara cevap hakkı veriyoruz. Hatta sadece Afyonkarahisar’ın değil Türkiye’nin en demokratik sitesi olduğumuzu iddia edebilirim. Benim yazımın altında bana, “Sen Afyonlu bile değilsin defo git” diyen okuyucularımızın yorumlarını yayınlıyoruz. Hangi basın kurumunda kendi yazarına kendi sahibine, kendi haberine eleştiri var. Afyonhaber için vali neyse, bizi okuyan kişilerde aynı derecede önemli.

Başkan Cengiz Pala, “O iş görüldüğü gibi değil. Çok farklı ve başka planlar yapılmaya çalışılıyor. Ben bu oyunları bozmaya çalışıyorum. Haberde bahsi geçen kişiler belediye iş yerlerinde yıllardır hiçbir bedel ödemeden oturuyorlar. Önceki başkanlar tarafından verilmiş. Tam 13 dükkan kira vermeden işgal ediyorlar. Yan komşuları aylık 750 lira kira veriyor. Ben buna dur dediğim için kıyamet kopuyor” dedi. 

Başkan bu 13 iş yerini ihaleye çıkarmış. Önce siz alın demiş yanaşmamışlar. Sonra ihaleye çıkıyor, ihaleye gelecekleri öğrenip tek tek vaz geçirmişler. Sonra başkan konuşmasını sürdürüyor, “Düşüne biliyor musun, Emirdağ gibi bir yere, Afyon’dan, Eskişehir’den, Bolvadin’den bir tek esnaf gelemiyor. Burada çok pervazsız bir esnaf anlayışı oluşmuş. Ben bunları yıkmaya çalışıyorum. Ben bunlarla mücadele veriyorum”

Bu güne kadar sustum, suskunluğum korkudan değil asaletimden kaynaklanıyor. Düşüne biliyor musun benim gibi bir insan, bir iftarı engellemeye kalkacak, tam tersi elimden ne geliyorsa yaparım. Bu benim zaten asli görevim. Ana niyet önemli. Niyet art niyetse ben orada olmam.

Ben birkaç esnafın başkanı değilim. Ben Emirdağ halkının belediye başkanıyım. Bu uğurda ne gerekiyorsa yapacağım. Benim sevdam Emirdağ aşkı, gerisi teferruat. Emirdağ’da zincirler kırılıyor, doğruluk, dürüstlük, çalışkanlık, asalet kazanacak. Birilerinin kirli oyunları bizi yolumuzdan alıkoyamaz.     

Başkanla burada yazılanın ötesinde çok fazla şey konuştuk. Belikli Başkan Cengiz Pala bu olaylara çok üzülmüş. Ama onu üzen biz değiliz. Ama başkan şunu unutuyor, Başkanlık sadece yol yapmak, park yapmak, çöp toplamak değil. Başkanlık belli guruplarla iyi olmak değil. Başkanlık iyi bir ekip işi ve yapılanı ve yapılacak olanı iyi pazarlama işi. Bunları yapamazsanız daha çok canınız sıkılır. Başkanlıkta geri sayım başladı. Şimdiden başkan adayları ortaya çıkıp kulis çalışmaları yapıyor. Haberiniz ola.  23 Ağustos 2011

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz