Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Başbakan’a “5+5” listesi

Başbakan’a “5+5” listesi

141
0

Partilerde liste belirlemede son saatler yaşanırken, bazı bilgiler dışarı sızmaya başladı. Bizi en çok elbette Afyonkarahisar ilgilendiriyor. Afyonkarahisar listesi en az 10 kez yazıldı, silindi, yeniden yazıldı. Listeler değişti. Değişmeye de devam ediyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne Afyonkarahisar için giden son listede 10 kişi var. Bu liste 5+5 formülü üzerine yapılmış şekilde.

İşte muhtemel 5 kişilik liste

1-Veysel Eroğlu

2-Halil Ürün

3-Abdulkadir Yılmaz

4-Ali Özkaya

5-Fatma Mercan

Ancak bu listenin henüz kesin değil. Çünkü bu listeye birde 5 kişilik yedek bir liste yapıldı

1-Sait Acba

2-Mustafa Tarlacı

3-Mustafa Açıkgözoğlu

4-Ahmet Koca

5-Derya taşkın

Yedek liste asıl listeye sürekli baskı yapıyor. Kim kimin yerine gelmeye çalışıyor birazda ona bakalım. Elbette bu iki listede her ne kadar sağlam kaynaklardan geliyor olsa da başbakanın son kararından sonra netleşecek.

Afyonkarahisarlılar tarafından adeta istenmeyen adam ilan edilen Sait Acba, Başbakan tarafından hala gözden çıkartılmış değil. İlk 5’e girme ihtimali hala var.

En fazla delege oyu alarak temayülden açık ara birinci çıkan Halil Ürün ilk listede yer almasına rağmen bazı baskılarla yerini Mustafa Açıkgözoğlu’nun alması için çalışanlar var. 3. sırada yer alması beklenen Abdulkadir Yılmaz’ın yerine İthal vekil adayı Derya Taşkın baskıları sürüyor. Derya Taşkın sadece Yılmaz ile değil aynı zamanda Fatma Mercan’la da mücedele etmek zorunda iki rakibi birden eğale etmek için muazzam bir torpile ihtiyaç var. o torpilde galiba Abdulkadir Aksu gibi görülüyor. Mustafa Tarlacı 4. Sırada yer alması beklenen Ali Özkaya’nın yerine baskı yaptığı gelen bilgiler arasında. Afyonkarahisar AK Parti yönetimi her ne kadar istemese de Başbakan bir kadın adaya sıcak baktığı gelen bilgiler arasında. 7 kadın aday arasında en fazla oyu alan Fatma Mercan elbette kesin favori ve 5. sırada yerini almış durumda, ancak Fatma Mercan yerine Derya Taşkın baskıları artıyor. Ama onu da Emirdağlılar istemiyor. Birde zayıf bir ihtimal olsa da Ahmet Koca var.

İşler karışık. Bakalım birkaç saat sonra yeni bilgiler almaya çalışacağım. Değişiklik olur mu? Her dakika olması mümkün. Saatler 17:00’ı gösterdiğinde her şey netleşecek. Söz bitecek, tahminler değil gerçekler konuşacak.

KRAL MİDAS 11 Nisan 2011

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz