Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT Ayşegül Tüplek’ten 2. iğne oyası sergisi

Ayşegül Tüplek’ten 2. iğne oyası sergisi

0

Afyon’un iğne oyası sanatçısı Ayşegül Tüplek 2. Kişisel sergisini yine Taş Medrese’de açtı. Açılışa kadınların ilgisi yoğun oldu.

Kişisel ilk sergisini geçen yıl Taş Medrese’de açılan iğne oyası el sanatçısı Ayşegül Tüplek 2. Sergisi içinde yine aynı mekanı tercih etti. El emeği göz nuru yaklaşık 150 parça ürünün yer aldığı sergi başta kadınlar olmak üzere yoğun bir ilgi gördü. Oyalı Suni İpek iplikleri sponsorluğunda yapılan sergi bir hafta açık kaldı.

Açılışı Ayşegül Tüplek ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, AFİKAD Başkanı Tülin Helvacıoğlu ve Oyalı Suni İpek İplikleri yöneticileri birlikte yaptılar. Ayşegül Tüplek, “İkinci kez bu onuru yaşadığım sergi açılışına katılan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Yüzlerce yıllık iğne oyası unutulmasın diye kendimce yeniden yorumlayarak daha gündelik bir aksesuar olarak kullanılması için çalıştım. Umarım sizlerin beğenisini kazanırım” dedi.

Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği (AFİKAD) Başkanı Tülin Helvacıoğlu, “Afyon’un becerikli ve üretken kadınları her zaman olduğu gibi harika işler çıkartanlardan biri de Ayşegül Tüplek. Herkes gibi sıradan olmak yerine farklı bir bakış açısıyla kaybolan geleneklerimizden birine yeniden hayat verdi. Kendisini kutluyorum ve Afyonlu kadınlara örnek olmasını diliyorum. Bir kadının isterse neler yapabileceğinin en güzel örneklerinden biri oldu” dedi.