Ana sayfa YAŞAM Atatürk ilkokulu öğrencileri ağaç dikti

Atatürk ilkokulu öğrencileri ağaç dikti

0

Baharın gelmesiyle birlilikte okulların etkinlikleri hızlanmaya başladı. Afyon Atatürk İlkokulu Kelebekler anasınıfı, 1-F ve 2 –B sınıfı öğrencileri Gecek bölgesinde fidan diktiler.

Atatürk İlkokulu öğrencileri Kütahya yolu üzerinde bulunan Gecek sırtlarında Orman Müdürlüğü ağaçlandırma alanında fidan dikimi gerçekleştirdiler. Düşker Kaygusuz’un Kelebekler Anasınıfı, Esnin Civan’ın 1-F sınıfı ve Mustafa Civan’ın 2-B sınıfı öğrencileri ve öğrenci velilerinden oluşan yaklaşık 150 kişiyle fidan diktiler.

Kelebekler Anasınıfı Öğretmeni Düşker Kaygusuz, minik öğrencilerinin ilk kez fidan dikme heyecanı yaşadıklarını söyledi. Kaygusuz, “Benim minik prenseslerim ve prenslerim hayatlarının ilk fidanlarını dikmeleri için böyle bir organizasyon yaptık. Doğa ve çevreye daha duyarlı nesiller yetiştirmek için onlarla böyle bir organizasyon yaptık. Bana destek olan annelere de teşekkür ederim. Aynı zamanda bu günün anısına biri ağaçlarında diğeri kendilerinde olan künyeler yaptık” dedi.

Atatürk İlkokulu 1-F sınıf öğretmeni Esin Civan, öğrencileri ve velileri ile birlikte katıldıkları fidan dikimi renkli görüntülere sahne oldu. Anneler ellerinde çapalarla fidan için çukur açarken 1. Sınıf öğrencileri de fidanlarını dikip can suyu verdiler. Sınıf Öğretmeni Esin Civan, “Öğretmenliğe başladığım ilk yıldan itibaren her yıl öğrencilerimle mutlaka fidan dikimi gerçekleştiriyorum. Onlara ağaç sevgisini aşılamak önce ailelerin sonra bizim görevimiz” diye konuştu.

2-B sınıf öğretmeni Mustafa Civan ve öğrencileri de fidan dikiminden sonra ağaçlandırma bölgesi olan ve Afyon’un kuş bakışı gören bir yerde öğrenci velilerinin evlerinde hazırladıkları kek, kurabiye, börek gibi bir birinden leziz yiyeceklerle piknik yaptılar. Mustafa Civan, “Baharın gelmesiyle birlikte hem fidan dikimi yapıp hem de temiz havada güzel bir piknik yaptık. Çocuklarımız ve velilerimizle güzel bir gün yaşadık” dedi.