Ana sayfa YAŞAM Anneler Çocuklara Sağlıklı Atıştırma Alışkanlığı Kazandırın!

Anneler Çocuklara Sağlıklı Atıştırma Alışkanlığı Kazandırın!

0

Özellikle okula giden çocuklara kahvaltı yaptırmak ne kadar zordur her anne baba bilir. Ancak başarılı bir okul hayatı için kahvaltı hayati önem taşıdığı bir gerçek. Uzmanlar aileleri evdeki çocuğa keyifli kahvaltı ve sağlıklı atıştırmalık verilmesi konusunda uyarıyor

Yarıyıl tatili bitti ve okullar başladı. Her sabah veliler bir yandan çocuklarını okula yetiştirme telaşına kapılırken diğer yandan çocuklarına kahvaltı yaptırmak için çaba harcıyor. Bir peynir firması çocuklara sağlıklı ve keyifli kahvaltı alışkanlığı kazandırmak için öneriler hazırladı.

Yenilikçi ürünleri ile peyniri çocuklar için sağlıklı bir atıştırmalığa çeviren Muratbey Beslenme uzmanları, yarıyıl tatilinin bitmesiyle birlikte çocukların beslenme alışkanlıklarının yeniden değiştiğini belirttiler. Uzmanlar, annelerin çocuklarına daha sağlıklı ve eğlenceli atıştırmalıklar hazırlayarak, dengeli beslenmelerini sağlayabileceklerini belirtiyorlar.

Keyifli peynirler ile eğlenceli tabaklar hazırlayın!
Beslenme Diyet ve Fitoterapi Uzmanı Gizem Keservuran, çocukların sağlıklı kahvaltı yapma alışkanlığı edinmesi çok önemli ve hayat boyu önemli olduğunu vurguladı. “Anneler çocukların ilgisini çekebilecek keyifli peynirler ile rengarenk eğlenceli tabaklar hazırlayabilirler. Böylece sağlıklı atıştırmalıklar ile çocuklarının dengeli beslenmelerini sağlayabilirler. Az tuzlu Burgu peyniri, minik top şekliyle çocukların sevdiği Topi Peyniri, ekmeklerine sürüp, üzerini ev yapımı bir reçelle süsleyecekleri Sürmeli peynir onların kahvaltılarını eğlenceli hale getirecektir” dedi.

Gizem Keservuran, “Oyundan ayrılmak istemeyen çocuklara, günlük kalsiyum ihtiyacını da karşılayıcı tabaklarda mini eğlenceli peynirlerle sağlıklı atıştırmalık öğünler hazırlanabilir. Hatta bu tabakları çocuklarla mutfağa girerek hazırlayabilirler. Ev yapımı sağlıklı kanapeler ve atıştırmalıkları birlikte yaparak keyifli zamanlar geçirilebilir” diye tavsiyelerde bulundu. Hatta kahvaltı tabağını çocuklarınızla birlikte hazırlamakla onlara kahvaltı alışkanlığı edineceklerini söyledi.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz