Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Ali Çakalgöz “ilk defa son duamı yaptım”

Ali Çakalgöz “ilk defa son duamı yaptım”

238
0

Afyonkarahisarlı tiyatro, dizi ve sinema sanatçısı Ali Çakalgöz İstanbul Antalya seferini yapan uçağın düşme tehlikesi yaşaması üzerine ölümden döndü. Çakalgöz uçakta yaşanan korkunç anları Ömer Mazi’ye anlattı.

Kanal 7 ekranlarında hafta için 5 gün yayınlanan Emanet dizisinde Arif Baba rolü için Antalya İstanbul arasında mekik dokuyan oyuncu Ali Çakalgöz, 12 Ocak Salı günü çekimlerden sonra İstanbul Sabiha Gökçen havalimanından kalkan Anadolu Jet ile 21.30 uçağı ile havalandı. Uçağın Antalya Havalimanına iniş için kaptanın alçalıyoruz anonsundan bir süre sonra gerçekleşen tehlike ile korku dolu anlar yaşadıklarını anlattı.

Çakalgöz, o anları Cafelife editörü Ömer Mazi’ye anlattı. “Çekimden sonra Sabiha Gökçen’den havalandık. İstanbul Antalya arası normalde 50 dakika olmasına rağmen tam 1.5 saat sürdü. İstanbul’dan 21.30’da havalandık. Her şey normal gidiyordu. Antalya hava sahasına girdik kaptan iniş için alçalmaya başladık dedikten bir süre sonra uçak yere düşer gibi bir anda boşluğa düştü. O anda uçakta bulunan yaklaşık 300 kişi korkudan çığlık atmaya başladı. Uçağın içi tamamen karanlıktı ama dışarıda aynı anda onlarca şimşek çakıyordu. Uçağın içi gözleri kamaştıracak kadar aydınlanıyordu” dedi.

Korku dolu anları Ali Çakalgöz şöyle anlatmaya devam etti, “Pilotlar uçağı kontrol altına aldıktan sonra inişten vazgeçip yeniden bir süre havalandı ve Antalya’nın üzerinde tur atmaya başladık. Dışarıda çakan şimşekler hepimizi korkutuyordu. Artık sonumuz geldi dedik. Bir saatte yakın havada tur atmaya devam ettik ve 23.00’da Antalya havalimanına inmeyi başardık. Anlatılacak gibi değil resmen bir korku filminin setinde gibi kabus dolu anlar yaşadık. Uçak çok ciddi bir düşme tehlikesi atlattı. Hatırlarsan yıllar önce böyle bir havada inemeye hazırlanan bir Rus uçağı Antalya havalimanına düşmüştü.”

Yaşadığı korku dolu anları anlatan Afyonlu sinema sanatçısı Ali Çakalgöz, “Ömer ben yıllardır uçak yolculuğu yaparım. İnanır mısın bunun yüzde biri kadar bir olay yaşamadım. Gerçekten çok büyük bir düşme tehlikesi atlattık. Burada kaptanlara çok büyük bir teşekkür borcumuz var. Onların soğukkanlı ve tecrübeli hamleleri ile tehlikeyi atlattık. Havadaki dakikalar bitmek bilmedi. Resmen güm diye bir yere düşer gibi ses geldi. Fırtına bir yandan şimşek bir yandan kabus gibiydi. Ben hayatımda aynı anda bu kadar çok şimşek çaktığını görmedim. Verilmiş sadakamız varmış. 

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz