Ana sayfa YAŞAM AKUT 20. yılını Afyon’da kutladı

AKUT 20. yılını Afyon’da kutladı

0

Arama Kurtarma Derneği AKUT’un kuruluşunun 20. yılı, Afyonkarahisar’da düzenlenen bir geceyle kutlandı.

Ünlü sunucu ve oyuncular Vatan Şaşmaz ve Çiğdem Tunç’un sunumunu yaptığı gecede İlhan Şeşen sahne aldı.

AKUT Afyonkarahisar Birim Temsilciliği tarafından NG Güral Otelde “AKUT 20.Yıl Gecesi” düzenlendi. AKUT’un kuruluşunun 20.yılı nedeniyle düzenlenen geceye AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, ünlü oyuncular Vatan Şaşmaz, Çiğdem Tunç, sanatçı İlhan Şeşen, CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Kemal Demirkırkan, CHP Kadın Kolları Başkanı Hafize Özmen, Eski MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Telek, Fuar Hastanesi ve Park Hastanesi yetkilileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Benim memleketim ile başladı
Ünü sanatçı Çiğdem Tunç ‘Benim Memleketim’ adlı şarkıya sahneye çıktı. Tunç, Türk Bayrağı’nın önünde okuduğu parça ile salondan büyük alkış aldı. Gecenin açılış konuşmasını AKUT Afyonkarahisar Ekip Lideri Mehmet Bülent Uğurluoğlu yaptı. Kısa konuşmasında Uğurluoğlu, “Emeği geçen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. AKUT, 20 yıldır tamamen gönüllü, içten gelen duygularla elinden geldiğimce çaba sarf ediyor” ifadelerini kullandı.

17 Ağustos milat
AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, arama kurtarma ekibindeki sayının artmasının olumlu bir gelişme olduğunu belirtti. Mahruki, “Zorda kalan, başı derde giren, kaybolan, mahsur kalan, enkaz altında sıkışan insanlarımızın hayatlarını kurtarmaya çalışıyoruz. Tehlikeli ölümcül durumlardan onları kurtarıp tekrar ailelerine, dostlarına geri verebilmek için bu yolda mücadele ediyoruz. 17 Ağustos depreminde enkaz arama kapasitesi 220 kişi idi. 220 kişinin ise yarısı sivil savunma ekibi, tecrübeli işlerini çok iyi yapan kişilerden oluşan bir ekipti ama sayıları çok azdı. 17 Ağustos depreminde 18 bin civarında insanımızı kaybettik. O gün arama kurtarma işlerini yapabilecek 220 kişi varken, bugün sayımız 10 bin ile 15 bin arasında. Türkiye’nin arama ve kurtarma konusunda büyük bir eksiği ve ihtiyacı vardı”

Sahne İlhan Şeşen’in
Konuşmaların ardından sunuculuğunu ünlü sunucu ve oyuncular Vatan Şaşmaz ve Çiğdem Tunç’un yaptığı gecede Emine-Ferhat Başol ve Musical ANG Orkestrası sahne aldı. Çeşitli gösterilerin ardından AKUT’a destek amacıyla bazı tablolar ve ürünler açık arttırmayla satıldı. Hediye çekilişlerinin ardından ünlü sanatçı İlhan Şeşen sahne aldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde sahne alan Şeşen, katılımcılara doyumsuz bir gece yaşattı. AKUT gönüllülerine paket verildi.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz