Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT Akrones ART Galery BY RC’nin ilk sergisi

Akrones ART Galery BY RC’nin ilk sergisi

0

Afyon’da ‘Yeni Nefes’ sloganıyla kapılarını misafirlerine açan Akrones lobisinde yer alan ART Galery BY RC’nin ilk sergisi Nick Merdenyan’ın yapraklar üzerine yaptığı dua ve ayetler sergisi oldu.

Akrones Hotel Genel Müdür’ü Hamit Topaloğlu, “Otel içerisine Akrones Art Galery By RC sanat galerimizi açarak hem tatil, hem sanat anlayışını da misafirlerimize sunmaya başladık. Şimdiye kadar gerek yurt dışında gerekse ülkemizde büyükşehirlerde ziyaretçilerine kapılarını açan ünlü sanatçıların, sanat eserlerini Akrones Art Galery By RC aracılığı ile Afyon’a taşıyoruz. İlerleyen günlerde Türkiye ve Dünya tarafından bilinen önemli sanat eserlerini ve sanatçıları burada ağırlamaya devam edeceğiz ve bu sanat eserleri için müzayedeler de düzenleyeceğiz.

Akrones Art Galery By RC açılışında ilk sergi olarak Nick Merdenyan, Sevgi ve Hoşgörü Yaprakları isimli çalışması, ziyarete açıldı. Farklı bir sanat olan, Sevgi ve Hoşgörü yapraklarının hikayesi ise daha çok dikkat çekiyor. Nick Merdenyan’ın eve gelen bir saksı bitkinin yaprağını kopartıp kitap arasına koymasıyla başlıyor bütün olay. Merdenyan dünyanın hiçbir yerinde örneğine rastlanmayan bir çalışmayı sürdürüyor. Görenlerin hayranlıkla karşıladıkları eserler çerçeve içinde sunuluyor ve çalışmalara olan ilgi ülkemizde ve Dünya da her geçen gün artıyor.

Konular genellikle üç semavi dinden İslamiyet, Musevilik, Hristiyanlık olurken aynı zamanda dini içermeyen evrensel söz ve dileklerde çalışmaların içinde yerini alıyor. Konuların içeriğinde geçmişten günümüze sevgi, barış ve hoşgörü mesajları olmasına özen gösteriliyor. Ardından yapraklar büyük bir özenle, kendi özsuyu gidene kadar kurutuluyor. Bir yıl boyunca kitapların arasında uyuyan bu yapraklar uyandıklarında farklı kültürlere ait mesajları içeren sanat eserlerine dönüşüyorlar. Sergi düzenlenen kokteyl ile ziyarete açıldı.