Ana sayfa EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ Akören Belediyesi hem borçsuz hem istihdama katkı veriyor

Akören Belediyesi hem borçsuz hem istihdama katkı veriyor

0

Sinanpaşa ilçesi Akören Belediyesi, belediye hizmetlerinin yanı sıra istihdama verdiğikatkılar ile de göz dolduruyor.

10 yıldır Akören Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Mustafa Duymuş, “Biz sadece belediye hizmeti değil, eğitimden istihdama kadar her şeyde varız” dedi.

Akören Belediyesi bölgesinde son 10 yılda birçok dinlenme tesisinin hizmete girdiğini anlatan Başkan Duymuş, “10 yıldır tesis olarak önemli mesafeler aldık. Her yatırımcımıza her türlü desteği verdik ve bundan sonra da bu desteğin devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

Her yeni tesiste Akören kasabasının gençlerinin çalıştığını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Duymuş,  “Kasabamızda işsizlik yoktur. Biz yatırıma destek verirken, işsizlerimize de iş sağlıyoruz. 10 yılda Akören’de çok büyük değişiklikler oldu” dedi.

EĞİTİMEBÜYÜK DESTEK

Akören kasabasında yeni okulun açılması konusunda büyük destekler verdiklerini, yeni okulların açılması için milletvekilleri ile sık sık görüştüklerini ifade eden Başkan Mustafa Duymuş, “Bu arada öğrencilerimizin başarıları ile de gurur duyuyoruz. Belediye olarak okullarımızın çevre düzenlemesi ve eksiklerine yardım ediyoruz.  Okullarımıza belediyemizin katkısı her zaman olmuştur” diye konuştu.

AKÖREN’İNSORUNLARINA ÇARE OLDUK

Belediye başkanlığı yaptığı 10 yıllık süre içinde alt yapısından yeşil alanlara, üst yapısına kadar her türlü sorununa çare olduklarını kaydeden Akören Belediye Başkanı Mustafa Duymuş,  Allah’a şükürler olsun ki belediyemizin hiçbir sıkıntısı yoktur. Yeni göreve gelecek arkadaşımıza gönül rahatlığı ile belediyemizi teslim etmeye hazırız” dedi.

BORÇSUZBELEDİYE

Afyon il genelinde tek Dede lakaplı başkan olan Akören Belediye Başkanı Mustafa Duymuş, belediyenin borcu olmadığını söyledi. Başkan Duymuş, “Biz belediyemizi borçsuz dertsiz bırakıyoruz. Göreve gelecek arkadaşımızın bizden daha fazla hizmet vermesini, Akören’e yeni yeni yatırımlar yapmasını istiyoruz. Önemli olan bıraktığımız yerden birkaç adım daha ileri götürebilmektir. Bizler de yeni arkadaşımıza her türlü desteği vereceğiz” diye konuştu.