Ana sayfa YAŞAM Afyon’un ilk çocuk oyun evi

Afyon’un ilk çocuk oyun evi

0

Afyon şehir merkezinde Esma Şapçı tarafından hizmete açılan Balloon Toys Events’in açılış törenine Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği tam kadro katıldı.

Oyuncak ve akıl oyunları, oyun evi, doğum günü ve diğer çocuk organizasyonlarının yapılabildiği Balloon Oyun evi ilk günden büyük ilgi gördü. İşletme sahibi Esma Şapçı, “Afyon her geçen gün büyüyen ve ihtiyaçları artan bir şehir. Büyük şehirlerde hızla yaygınlaşan oyun evlerinin Afyon’da olmadığını gözlemledim. Etrafımda birçok kişi bunun eksikliğinden bahsediyordu. Bende neden ben yapmıyorum dedim” diye konuştu.

Afyon’un ilk oyun evi olma özelliğini taşıyan Balloon’da ne gibi aktivitelerin yer alacağını Şapçı şöyle sıraladı, “Oyun evi, parti evi, akıl oyunları yer alıyor. Burada çocuklar aileleri ile birlikte veya arkadaşları ile tüm etkinliklere katıla bilir. Aynı zamanda buradan eğitici ve akıl oyunları oyuncaklarını satına alabilecekler. Başka bir özellik ise ailelerin çocuksuz katılması gereken yerler vardı. İşte burada biz devreye giriyoruz. Özellikle hafta sonları çocuklarını buraya bırakıp kendileri katılmak istedikleri programlarına katılma şansı yakalıyorlar” dedi.

Doğum günü partileri ve atölye çalışmalarının yapıldığı Balloon oyun evi aynı zamanda bir cafe şeklinde hazırlanmış. Çocukların sıkılmadan uzun süre farklı aktivitelerle zaman geçirmelerine imkan sağlıyor. Aynı zamanda 3-6 yaş arası çocuklara İngilizce eğitimi veriliyor. Açılışa Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği Başkanı Tülin Helvacıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Helvacıoğlu, “Genç bir arkadaşımızın kendi işini kurmasını görmekten gurur duyuyorum. O’nun bu ilk gününde yalnız bırakmadık. Başarılar diliyorum ve iş kadınlarının sayısının artmasını destekliyorum” dedi.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz