Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Afyon’da damak tadı yok diyenlere; Zerdeçal

Afyon’da damak tadı yok diyenlere; Zerdeçal

0

Afyonkarahisar son yıllarda özellikle kadın işletmecilerin açtıkları lezzet durakları ile dikkat çekiyor. İşte onlardan biri FSM’de hizmete giren Zerdeçal. Kendine özgü tasarımı, farklı ve şık görünüşü ile sadece FSM’ye gelen tenisçilere değil aynı zamanda Afyon’un her kesimine hizmet veriyor.

Zerdaçal’ın kapısından içeri girdiğiniz andan itibaren bir kadın elinin değdiğini fark ediyorsunuz. Tenis kortlarına bakan manzarası birçok ulusal turnuvaya ev sahipliği yapan FSM’nin turnuva katılımcılarına kusursuz hizmet veriyor. Özellikle hafta sonları yapılan kahvaltılar insanlar üzerinde resmen bağımlılık yapıyor. Evli ve iki çocuk annesi olan Emel Tokman’ın işletmeciliğini yapığı Zerdeçal, onun değimiyle hayallerine kavuştuğu an olmuş.  

Böyle bir yer açmak nerden geldi aklınıza, kimin fikriydi? 

Bu işe girmeden farklı bir işletmede görev aldım ama hayalimde beni tamamlayabilecek bir yer açmak vardı. FSM spor kompleksinde böylesine güzel bir yer konu olunca hayallerime kavuşma zamanı geldiğini hissettim ve tamam ben bu işe varım dedim.

Beklentilerinize cevap verdi mi Zerdeçal ?

Elbette verdi. Önemli olan benim beklentilerimden öte biz insanların beklentilerine cevap verebilecek miydik?. Mekanın güzel olması, sizin sosyal çevrenizin iyi olması yetmez. Onlar verdikleri paranın karşılığını kaliteli servis ve iyi bir damak tadıyla almak ister. Siz bunu karşılayamazsanız bir gelen bir daha gelmez. Biz her gelenin tekrar başka bir arkadaşıyla gelmesi için çalışıyoruz.

Sizi özel kılan nedir Emel Hanım?

Afyon’da onlarca yeme içme ünitesi var. Hemen her yerde benzer menüleri bulmak mümkün. Biz farklı olarak ne yapabiliriz diye bir araştırma yaptık. Afyon’da eksik olan aslında tüm uzmanların önerdiği Ege ve Akdeniz mutfağı eksikliği vardı. İzde yola Ege ve Akdeniz mutfağının karışımı bir konsepte yola çıktık. Özellikle hanımlar tarafından çok büyük ilgi gördük. İşte, bizi özel kılan budur.

Zerdeçal da olup da Afyon da olmayan nedir?    

Lezzetli ve farklı tatlarımız, mekanımıza gelen müşterilerimin servisimizile kendilerini evde hissettiklerini söylemeleri, farklı ve şık sunumlarımız. Tümçeşit ve lezzetleri hijyen, kalite, damak tadına uygun olmasına özen gösteriyoruz.Zerdeçal özellikle çalışan bayanların öğlen yemeklerinde uğranılan bir mekandurumunda.