Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT Afyon Lisesinde resim sergisi

Afyon Lisesinde resim sergisi

0

Resim Öğretmeni Nurdan Çelik ve öğrencileri ile Süreyya Tutkun’un karma resim sergisi büyük ilgi gördü.

Afyon Lisesi resim öğretmeni Nurdan Çelik ve 40 öğrencisi ile birlikte 3 ayda hazırlanan 55 tuval ve 40 karakalem resim ile seramik desen çalışması ve ressam Süreyya Tutkun ile birlikte karma resim sergisi açtılar. Afyon Lisesi sergi salonunda yapılan serginin açılışını Sigortacı ve siyasetçi Bekir Özerdem, Okul Müdürü Turgay Bingöl ve Cemil Hızır yaptı. Özerdem sergiyi gezerek bilgi aldı ve Afyon’da benzer sergi ve kültürel faaliyetlerin daha fazla yapılması gerektiğini belirtti.

Afyon Lisesi resim öğretmeni Nurdan Çelik, “Burada yer alan çalışmalar yaklaşık 40 öğrencim ile birlikte 3 aylık bir dönemde hazır hale geldi. Okullar kapanmadan önce öğrencilerim ve Süreyya Tutukun Hanım ile karma bir sergi açmak istedik. Katılan herkese teşekkürler ve öğrencilerimi kutluyorum” dedi.

PTT eğitim şefi görevinden emekli olan Süreyya Tutkun ise sergi hakkında şunları söyledi, “Resim yapmak benim için bir terapi ve hayat biçimi. İlk sergimi 1994 yılında açım ve bu benim 4. Karma sergim. Burada gençlerle birlikte bir sergide olmaktan büyük mutluluk duydum” dedi. Sergi Afyon Lisesi sergi salonunda bir hafta açık kaldı.

Sergi açılışını Bekir Özerdem, mali müşavir Cemil Hızır ve Afyon Lisesi Müdürü Turgay Bingöl açılış kurdelesini birlikte kestiler.
Okul Müdürü Bingöl ve Özerdem Süreyya Tutkun ve Nurdan Çelik’ten sergi hakkında bilgi alıyorlar
Afyon Lisesi son sınıf öğrencileri Fatma Senem Bacak, Kübra Boduroğlu, Emine Başkurt ve Gülşah Özçalışan, ilk sergilerini açmaktan mutluluk duyduklarını söylediler
Afyon Lisesi resim öğretmeni Nurdan Çelik yaptığı resimler kadar zarafeti ve şıklığı ile de dikkat çekti
Cemil Hızır’ın çıkarmış olduğu şiir kitabının kapağını da ressam Süreyya Tutkun yapmıştı. Hızır sergide Sürayya hanımı yalnız bırakmadı