Ana sayfa AFYONKARAHİSAR AFRAY 120 günde tamamlanacak

AFRAY 120 günde tamamlanacak

218
0

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek EGE TV’de yayınlanan Kocatepe’den Bakış Programına katılarak Gazeteciler Faruk Kılınç, Polat Yılmaz ve Ömer Mazi’nin sorularını cevapladı.

Başkan Zeybek belediye başkanı seçildikten sonra yaklaşık 500 günde neler yaptığını anlattı. Belediyenin borçlarını sıfırladıklarını, asbesli boruları yenileri ile değiştirdiklerini seçim vaadi olan 37 projenin bir çoğunun ihale aşamasında olduğunu belirtti. Başkan Zeybek bir soru üzerine Afray projesi hakkında bilgi verdi. Zeybek, Afray projesi 4 aşamalı bir proje olarak hayata geçecek. Bu proje TDDY 7. Bölge ile birlikte yürütülüyor. İlk etap olan Ali Çetinkaya Tren garı ile AKÜ arasındaki bölüm için bir sunum yapıldı. Proje çok güzeldi fakat benim itirazımla bazı değişiklikler yapılması gerekiyor” dedi.

Zeybek neye itiraz ettiğini şöyle açıkladı, “Afray projesi ilk etap için ihale yapıldı ve ihaleyi alan firma 120 günde teslim edecek. Güzel bir çalışma yapmışlar. TDDY 7. Bölgede bir sunum yaptılar belediye, 7. Bölge müdürlüğü, Kara Yolları Müdürü ve Üniversiteden bir ekiple birlikte sunumu izledik. Afray hattı Üniversitenin arka kısmından geçiyordu. Ben buna itiraz ettim. Afyon Eskişehir hattının yanına yeni bir hat ilave edilecekti. Şayet bu hat böyle olursa başta ben Mehmet Zeybek olarak Afray’ı kullanmam başkası da kullanmaz dedim. Çünkü öğrenci en yakın ve kolay olanı seçer. Üniversitenin arkasından geçen hattı Üniyurt’un oradan Rektörlük binasının önüne Gazlıgöl yoluna çıkardık. Böylece rektörlüğün önünde bir istasyon olacak ve üniversiteden öğrencilerimizin daha kolay bir şekilde şehre taşınmasını sağlayacağız. Bu konuda TDDY 7. Bölge Müdürümüz Adem Sivri yeni bir çalışma yaptıktan sonra kısa zamanda Afray’ın 1. Etabına start vereceğiz” dedi.   

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz