Ana sayfa YAŞAM AFİKAD’dan “Anne çocuk el ele iş gücünde”

AFİKAD’dan “Anne çocuk el ele iş gücünde”

0

Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği (AFİKAD) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama programında, “Anne Çocuk El Ele İş Gücünde” Projesini tanıttı.

AFİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Helvacıoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı konuşmada, bugünün tarihçesine anlattıktan sonra “Kadın toplumun içindeyse o toplum ileridir. Kadın toplumun içindeyse o toplum üretkendir. Kadın toplumun içindeyse o toplum gelişmiş bir toplumdur. Bizim için kadın ve çocuk her şeyden önce geliyor, AFİKAD olarak bu konuda yaptığımız çok önemli projeler var. Bunları size yönetim kurulu üyemiz Merve Şensoy açıklayacak” dedi.

Proje mutlu etti
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AFİKAD ile yaklaşık iki yıldan beri çeşitli temaslarda bulunduklarını belirtti. Dernek yönetiminin kendisini son ziyaretinde “Anne Çocuk El Ele İş Gücünde” Projesi hakkında bilgi verdiğini aktaran Çoban; “Söz konusu projenin İçişleri Bakanlığı’ndan geçtiğini ifade ettiler. Mutluluk ve onur duyduk. Böylesine güzel bir proje ve düşünce elbette sadece ilimiz kadınlarına ve çocukları değil bu projeden aldığı eğitim ve katkıyı pek çok insanımız kullanacaktır. Yeter ki ihtiyaç duyulan imkanlar sağlansın. Bu tür taleplere her zaman destek vereceğim” diye konuştu.

AFİKAD Üyesi Merve Şensoy, “Anne Çocuk El Ele İş Gücünde” Projesi hakkında bilgi verdi. Bu proje ile il merkezi ve ilçelerde bulunan engelli gençlerin annelerinin iş gücüne katılması amaçladığını belirtti. Şensoy; “Hedef kitlede 120 engelli gencimiz ve bu gençlerin anneleri bulunmaktadır. Proje faaliyetleri arasında; Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Genel İngilizce Eğitimi, Bilgisayar Kullanımı Kursu, File İşi Kursu, Ev, Büro ve Kurum Temizliği Kursu, Masör ve Masözlük Kursu, Diksiyon Kursu, Aşçı Çırağı Kursu, Servis Elemanı Kursu, Sigorta Bilgilendirme Seminerleri, Toplumsal Entegrasyon Seminerleri yer alacak” dedi.