Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Afyon AKUT ekibi sanal koşuya katılacak

Afyon AKUT ekibi sanal koşuya katılacak

56
0

AKUT Afyonkarahisar ekibi, AKUT gönüllüsü koşucuları ile Afyonkarahisar Genclik Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’yı ziyaret etti, AKUT Afyonkarahisar ekibinin faaliyetleri ve 8 Kasım’da düzenlenecek olan 42. İstanbul “Her Adım Bir Hayat ” adlı sanal koşu hakkında kendisine bilgi verdi.
8 Kasım’daki koşunun spor kompleksinde yapılması konusunda talebini ileten ekip, bu ve benzeri faaliyetlerde spor sahalarının kullanılması konusunda izin istedi. Afyonkarahisar Gençlik Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ise 8 Kasım’daki koşu için örnek davranış sergileyen gönüllü koşuculara teşekkür ederek ellerinden gelen desteği vereceklerini ve bundan sonraki etkinliklerde de birlikte hareket edilebileceğini ifade etti.

8 Kasım’daki gönüllük koşusuna katılacak olan görme engelli sporcularımız Çetin Sarıgül ve Kübra Saltık da şunları söyledi:
“AKUT bünyesinde bu anlamlı koşuda yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz. Elimizden geleni yaparak arama kurtarma konusunda daha duyarlı olunması için halkımıza örnek olmayı umuyoruz, çünkü AKUT için tek bir canın bile değeri çok büyük.
Bizler, engelli bireyler olarak AKUT Ailesi’nde yerimizi alarak çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik.” dediler.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz